E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Вересень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01024, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

Сектор аналітично-інформаційної роботи та прогнозування відділення НСПП в Черкаській області


13 листопада 2014 року, в залі примирних процедур відділення Національної служби посередництва і примирення (далі – НСПП) в Черкаській області (далі – Відділення), відбулася чергова нарада-семінар для арбітрів, посередників, завідуючих інформаційно-консультаційними центрами. Під час наради були обговорені два питання: «Підсумки роботи Відділення за 16 років» та «Правові підстави та форми співпраці відділення НСПП в Черкаській області із Федерацією профспілок Черкаської області та Черкаським обласним об’єднанням організацій роботодавців». У нараді взяли участь фахівці Відділення та представники позаштатних інституцій НСПП.

Відкриваючи засідання, в.о. начальника Відділення О.І. Петренко привітав присутніх із 16 річницею від дня утворення НСПП, а також поінформував про діяльність Відділення за цей період.

Зокрема, він зазначив, що за 16 років, за сприяння Відділення, було вирішено 175 вимог найманих працівників у 84 колективних трудових спорах, попереджено переростання у колективні трудові спори 405 випадків ускладнення стану соціально-трудових відносин. За цей час, завдяки заходам, вжитим фахівцями Відділення, погашено 92,0 млн. грн. заборгованості із виплати заробітної плати найманим працівникам області. Суттєва робота щодо зближення позицій сторін соціального діалогу та вироблення їх представниками узгоджених рішень проводилася фахівцями Відділення під час організації та проведення найманими працівниками 23 акцій соціального протесту, в тому числі 10 страйків, як крайніх засобів вирішення колективних трудових спорів (кофліктів).

На виконання Закону України «Про соціальний діалог в Україні», Відділенням здійснено оцінку відповідності критеріям репрезентативності та вручено відповідні Свідоцтва 21 суб’єкту сторін профспілок і 1 суб’єкту організацій роботодавців.

За час діяльності Національної служби посередництва і примирення, за направленнями Відділення, пройшли навчання та здобули відповідну кваліфікацію 22 арбітри та 9 незалежних посередників.

Завідувач сектора правового забезпечення Л.І. Єжель, у своєму виступі зазначила, що за 16 років налагоджена тісна співпраця Відділення з Черкаським обласним об’єднанням організацій роботодавців, Федерацією профспілок Черкаської області та детально зупинилася на правових підставах та формах співпраці.

Трудовий арбітр НСПП, голова Черкаської обласної організації профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості та побутового обслуговування населення І.В. Анашкевич, під час свого виступу, проаналізував стан соціально-трудових відносин на підприємствах житлово-комунального господарства області, ознайомив присутніх із існуючими проблемними питаннями галузі. Зокрема, підвищений рівень конфліктогенності спостерігається у колективах комунальних підприємствах «Комунальник» м. Сміла та «Драбівське виробниче управління житлово-комунального господарства» смт Драбів. Вказані підприємства перебувають на обліку Відділення з метою здійснення заходів щодо запобігання виникненню колективного трудового спору (конфлікту), з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати. Також він зазначив, що завдяки спільним заходам, вжитим відділенням НСПП в Черкаській області та Черкаською обласною організацією профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості та побутового обслуговування, вдалося погасити заборгованість із виплати заробітної плати та стабілізувати стан соціально-трудових відносин у колективах комунальних підприємств «Уманьводоканал» м. Умань та «Катеринопільське селищне житлово-комунальне господарство» смт Катеринопіль і наголосив на подальшому об’єднанні зусиль соціальних партнерів з метою усунення дестабілізаційних чинників, які негативно впливають на стан соціально-трудових відносин в трудових колективах.

Незалежний посередник НСПП, виконавчий директор Черкаського обласного об’єднання організацій роботодавців Т.І Яворська, у своєму виступі, привітала присутніх із 16 річницею від дня утворення НСПП та відмітила вагомий внесок НСПП та відділення НСПП в Черкаській області у досягнення соціальної стабільності, забезпечення сталого розвитку соціально-економічних та трудових відносин в Україні та області.