E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Жовтень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01024, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

Zakarp1Регіональний філіал Національного інституту стратегічних досліджень у місті Ужгороді та Словацька Асоціація Зовнішньої Політики (мм. Братислава та Пряшів) у співпраці з Норвезьким Інститутом міжнародних відносин (м. Осло) 13-14 травня 2010 р. у місті Ужгороді провели міжнародну конференцію "Україна та Вишеградська Четвірка: на шляху до взаємовигідних відносин". У роботі конференції взяв участь начальник відділення НСПП в Закарпатській області А.І.  Гудак.

На Конференції було проаналізовано нинішній стан, розвиток та перспективи відносин між Україною та країнами Вишеградської Четвірки. Враховуючи те, що три з чотирьох країн Вишеградської Четвірки – Польща, Угорщина та Словаччина – є безпосередніми західними сусідами України, співробітництво у форматі "Вишеград плюс" розглядалось на конференції як важлива складова регіональних та транскордонних взаємовідносин його учасників і як інструмент загальноєвропейського інтеграційного процесу України.

Zakarp2На обговорення було винесено наступні питання:

1) важливість регіонального співробітництва у процесі євроінтеграції;

2) Вишеградська Четвірка та Україна: пошук спільних інтересів;

3) можливості використання інструментів у форматі "Вишеград плюс".

Метою конференції було:

по-перше, привернути увагу до важливості регіонального співробітництва в процесі політичного та соціально-економічного розвитку вищезгаданих країн і регіонів; обговорити досвід країн Вишеградської Четвірки, а також однієї з Північних країн – Норвегії – в секторальному співробітництві. Враховуючи те, що участь у регіональних ініціативах є однією з передумов для успішного вступу до ЄС, окрема увага була приділена важливості регіонального співробітництва в рамках поточного процесу європейської інтеграції;

Zakarp3по-друге, визначити конкретні сфери та пріоритети, в яких Україна та країни Вишеградської Четвірки можуть активно співпрацювати. Мова іде про співробітництво у сферах безпеки, економіки, європейської інтеграції та неурядовому секторі. Особлива увага була приділена оцінці вже існуючих механізмів співробітництва.

До обговорення вище згаданих питань було залучено представників Дипломатичного корпусу, органів державної влади та місцевого самоврядування Закарпатської області, відомих експертів України та країн Вишеградської Четвірки, ЗМІ.