E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Жовтень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01024, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

 
     27 серпня у відділенні НСПП в Житомирській області (Відділення) проведено нараду-семінар з трудовими арбітрами та незалежними посередниками НСПП.
     Фахівці Відділення поінформували про роботу Відділення щодо сприяння вирішенню 2 колективних трудових спорів (конфліктів) (КТС(К)) та врегулюванню 28 конфліктних ситуацій на підприємствах області.
    Особливу увагу приділено аналізу стану соціально-трудових відносин (СТВ) у закладах охорони здоров'я області. За інформацією Житомирського обласного центру зайнятості відбувається масове вивільнення працівників медичних закладів.
     У серпні поточного року, через недотримання норм трудового законодавства щодо гарантій при укладенні, зміні та припиненні трудових договорів (контрактів) з найманими працівниками, Відділенням взято на облік з метою запобігання виникненню КТС(К) 3 конфліктні ситуації у закладах охорони здоров'я області.
    Так, у вересні на КНП "Лікарня № 2 ім. В. П. Павлусенка" Житомирської міської ради передбачено скорочення майже 5% медперсоналу, на КНП "Обласний перинатальний центр" Житомирської обласної ради – 21,6%, на КНП "Центр первинної медико-санітарної допомоги" Бердичівської районної ради – понад 30% працюючих.
     Учасників семінару поінформовано про стан СТВ на підприємствах Житомирщини, зокрема, ПАТ "Коростенський машинобудівний завод", АТ "Бердичівський машинобудівний завод "Прогрес", ДП "Житомирський лікеро-горілчаний завод", де основною причиною виникнення розбіжностей між сторонами СТВ стала заборгованість із виплати заробітної плати найманим працівникам.
  Загалом у порівнянні з початком року сума заборгованості із заробітної плати на підприємствах області зросла майже на 50% і станом на 1 серпня склала 16,7 млн грн.
     Станом на 01.09.2020 у системі запобігання виникненню КТС(К) перебуває 12 підприємств області, на 4-х із яких існує заборгованість із виплати заробітної плати.
    Крім того присутні були ознайомлені з підготовленими Відділенням спільно з департаментом праці та соціального захисту населення облдержадміністрації та Федерацією профспілок області методичними рекомендаціями для суб'єктів господарювання області щодо укладення колективних договорів.
     Начальником Відділення С. Лісневським наведено позитивні приклади співпраці Відділення з органами державної влади та місцевого самоврядування з метою врегулювання конфліктних ситуацій, зокрема у ТОВ "БФ "Проект" м. Коростень, ДП "Житомирський облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України", ТОВ "Будагросервіс", та наголошено на необхідності подальшої активної взаємодії Відділення з трудовими арбітрами і незалежними посередниками з метою запобігання виникненню КТС(К) та своєчасному врегулюванню конфліктних ситуацій у трудових колективах області.