E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01024, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

 
05 квітня, у рамках Угоди про співпрацю між відділенням НСПП в Черкаській області (Відділення) та Федерацією профспілок Черкаської області (ФПО), у залі примирних процедур Відділення відбулося засідання круглого столу за участю фахівців Відділення, голови ФПО П. Шевченка, голови Черкаської об'єднаної профспілкової організації працівників шляхових господарств Л. Гладун і голови Черкаської обласної організації профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості та побутового обслуговування І. Анашкевича, під час якого обговорено стан соціально-трудових відносин (СТВ) на підприємствах житлово-комунального та шляхового господарств, що мають заборгованість із виплати заробітної плати.
На початку засідання начальник Відділення С. Власенко ознайомив присутніх із результатами роботи Відділення за січень-березень поточного року, зазначивши, що основною причиною виникнення розбіжностей між сторонами СТВ є заборгованість із виплати заробітної плати.
За сприяння фахівців Відділення та у співпраці з профспілками у січні-березні 2021 року погашено заборгованість із виплати заробітної плати у сумі майже 3 млн грн, що складає 63% від загальної суми заборгованості, яка стала причиною виникнення конфліктних ситуацій.
Водночас, С. Власенко зазначив, що на деяких підприємствах Черкащини, які перебувають в системі запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) (КТС(К)), зокрема на КП "Драбівське виробниче управління житлово-комунального господарства", КП "Комунальник-М" та у філіях ДП "Черкаський облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України" "Тальнівський райавтодор" і "Шполянський райавтодор" має місце довготривала заборгованість із виплати заробітної плати, перспективи погашення якої не визначено, що негативно впливає на стан СТВ у трудових колективах. С. Власенко наголосив, що за таких обставин профспілкам необхідно займати більш активну позицію щодо вирішення конфліктних ситуацій шляхом вступу у КТС(К).
Л. Гладун повідомила, що причиною виникнення заборгованості із виплати заробітної плати у філіях ДП "Черкаський облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України" є незадовільний фінансовий стан через відсутність державних замовлень на виконання робіт. Водночас, Л. Гладун зазначила, що розпорядженням голови Черкаської ОДА О. Скічка від 01.03.2021 р. № 75 виконання функцій замовника при здійсненні закупівель робіт та послуг із будівництва, реконструкції, капітального та поточного ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах в межах Черкаської області у 2021 році делеговано ДП "Служба місцевих автомобільних доріг у Черкаській області", що надасть можливість ДП "Черкаський облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України" та його філіям отримати замовлення на виконання робіт та погасити заборгованість із виплати заробітної плати найманим працівникам.
І. Анашкевич повідомив, що основною причиною виникнення заборгованості із виплати заробітної плати на житлово-комунальних підприємствах також є їх складний фінансовий стан, до якого призвели невчасні розрахунки споживачів за отримані ними житлово-комунальні послуги (у січні-лютому поточного року сплачено 87,2% від нарахованих за цей період сум). Тому на окремих комунальних підприємствах погасити заборгованість із виплати заробітної плати можливо лише або за підтримки засновників (бюджетів місцевих громад), або шляхом підвищення діючих тарифів на послуги.
Насамкінець засідання фахівці Відділення надали представникам профспілок необхідні консультації та роз'яснення. Також учасники круглого столу обговорили шляхи подальшої взаємодії у 2021 році.