E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Лютий 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01024, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

 

 

ШОСТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 

 Справа № 826/6758/18                                                                            

УХВАЛА

  11 січня 2019 року                                                                                         м. Київ

          

    Шостий апеляційний адміністративний суд у складі судді-доповідача Степанюка А.Г., суддів Губської Л.В., Епель О.В., перевіривши матеріали апеляційної скарги Національної служби посередництва і примирення на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 14 листопада 2018 року у справі за адміністративним позовом Публічного акціонерного товариства «АрселорМіттал Кривий Ріг» до Національної служби посередництва і примирення, Відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області, треті особи - виконуючий обов'язки голови Первинної профспілкової організації Всеукраїнської профспілки працівників науки, виробництва та фінансів Публічного акціонерного товариства «АрселорМіттал Кривий Ріг» Струков Сергій Миколайович, Голова профспілкового комітету Первинної профспілкової організації Незалежної профспілки гірників України Публічного акціонерного товариства «АрселорМіттал Кривий Ріг» Самойлов Юрій Петрович, Первинна організація профспілки трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України Публічного акціонерного товариства «АрселорМіттал Кривий Ріг», про визнання протиправними та скасування розпорядження і рішення, -

В С Т А Н О В И В:

    У квітні 2018 року Публічне акціонерне товариство «АрселорМіттал Кривий Ріг» (далі - Позивач, ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг») звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Національної служби посередництва і примирення (далі - Відповідач-1, НСПП), Відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області (далі - Відповідач-2, Відділення НСПП в Дніпропетровській області) про:

    - визнання протиправним та скасування розпорядження НСПП №118-р від 06.04.2018 року «Про реєстрацію колективного трудового спору між найманими працівниками Публічного акціонерного товариства «АрселорМіттал Кривий Ріг» міста Кривого Рогу Дніпропетровської області та Публічним акціонерним товариством «АрселорМіттал Кривий Ріг» міста Кривого Рогу Дніпропетровської області» з моменту його прийняття;

    - визнання протиправним та скасування рішення Відділення НСПП в Дніпропетровській області від 06.04.2018 року №04-18/003 «Про результати перевірки повноважень представників сторін у колективному трудовому спорі між найманими працівниками Публічного акціонерного товариства «АрселорМіттал Кривий Ріг» міста Кривого Рогу Дніпропетровської області та Публічним акціонерним товариством «АрселорМіттал Кривий Ріг» міста Кривого Рогу Дніпропетровської області».

    Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 05.06.2018 року залучено до участі у справі голову Первинної профспілкової організації Всеукраїнської профспілки працівників науки, виробництва та фінансів Публічного акціонерного товариства «АрселорМіттал Кривий Ріг» Гапона Сергія Григоровича, у подальшому заміненого на виконуючого обов'язки голови Первинної профспілкової організації Всеукраїнської профспілки працівників науки, виробництва та фінансів Публічного акціонерного товариства «АрселорМіттал Кривий Ріг» Струков Сергій Миколайович (далі - Третя особа-1, в.о. голови Всеукраїнської профспілки працівників науки), Голову профспілкового комітету Первинної профспілкової організації Незалежної профспілки гірників України Публічного акціонерного товариства «АрселорМіттал Кривий Ріг» Самойлова Юрія Петровича (далі - Третя особа-2, голова Незалежної профспілки гірників), Первинну організація профспілки трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України Публічного акціонерного товариства «АрселорМіттал Кривий Ріг» (далі - Третя особа-3, Профспілка трудящих металургійної і гірничо будівної промисловості) в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору.

    Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 14.11.2018 року позов задоволено повністю.

    Не погоджуючись із вказаним рішенням суду першої інстанції, Відповідач-1 подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати його та відмовити у задоволенні позову повністю. Крім того, Апелянтом заявлено клопотання про відстрочення сплати судового збору.

  Перевіривши матеріали справи та апеляційної скарги, суд приходить до висновку про необхідність повернення останньої з огляду на таке.

   Згідно ч. 3 ст. 55 КАС України юридична особа, суб'єкт владних повноважень, який не є юридичною особою, бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її (його) імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника.

    Зі змісту ч. ч. 3, 6, 8 ст. 59 КАС України вбачається, що довіреність від імені юридичної особи видається за підписом (електронним цифровим підписом) посадової особи, уповноваженої на це законом, установчими документами. При цьому оригінал такої довіреності, її копія, засвідчена суддею, або її копія, засвідчена у визначеному законом порядку, приєднуються до матеріалів справи. У разі подання представником до суду заяви, скарги, клопотання він додає довіреність або інший документ, що посвідчує його повноваження, якщо в справі немає підтвердження такого повноваження на момент подання відповідної заяви, скарги, клопотання.

   Системний аналіз наведених норм дає підстави для висновку, що право на подання і підписання апеляційної скарги має особисто керівник або представник на підставі довіреності. При цьому копія довіреності може засвідчуватись лише суддею або у визначеному законом порядку.

  Аналогічний висновок узгоджується з позицією Верхового Суду, викладеною, зокрема, в ухвалах від 19.02.2018 року у справі №826/3094/17 та у справі №813/2868/17.

    Як вбачається з матеріалів апеляційної скарги, остання підписана ОСОБА_5, який визначає себе як представник НСПП. Разом з тим, до апеляційної скарги не додано оригінал довіреності останнього або належним чином завіреної її копії. Натомість, надана до апеляційної скарги копія довіреності від 26.12.2017 року №11-01/736, яка засвідчена завідувачем сектору кадрів ОСОБА_6, не може вважатися належним чином засвідченою копією довіреності у розумінні положень чинного законодавства з огляду на таке.

    Згідно п. 8 глави 10 розділу ІІ вказаних Правил організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємства, в установах і організаціях, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 18.06.2015 року № 1000/5, копія набуває юридичної сили лише в разі її засвідчення в установленому порядку. Напис про засвідчення копії складається зі слів «Згідно з оригіналом», назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів (ініціалу імені) та прізвища, дати засвідчення копії. Напис про засвідчення копії скріплюється відбитком печатки відповідного структурного підрозділу установи або печатки «Для копій». У випадках, визначених законодавством, копії документів засвідчуються відбитком печатки установи. На лицьовому боці у верхньому правому куті першого аркуша документа проставляється відмітка «Копія».

  Водночас, відповідно до п. п. 6, 7 глави 3 розділу ІІ вказаних Правил право засвідчення документів та їх копій може надаватися посадовим та іншим особам на підставі довіреності. У посадових інструкціях визначаються повноваження щодо засвідчення документів та їх копій.

    Разом з тим, зі змісту доданої до апеляційної скарги копії довіреності НСПП від 26.12.2017 року №11-01/736 випливає, що у ній відсутні напис: «Згідно з оригіналом» та відомості щодо дати засвідчення копії довіреності. Крім того, до апеляційної скарги не додано посадову інструкцію завідувача сектору кадрів ОСОБА_6, в якій зазначено про наявність у вказаної особи повноважень щодо засвідчення документів (зокрема, довіреностей), підписаних головою НСПП.

    З урахуванням наведеного суд приходить до висновку, що додана до апеляційної скарги та засвідчена завідувачем сектору кадрів ОСОБА_6 копія довіреності від 26.12.2017 року №11-01/736 не є документом, що посвідчує повноваження ОСОБА_5 на підписання апеляційної скарги від імені НСПП, оскільки не засвідчена у визначеному законом порядку. При цьому у матеріалах справи відсутність оригінал або належним чином завірена копія документу про наявність у ОСОБА_5 відповідних повноважень.

    Відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 298 КАС України апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом апеляційної інстанції також, якщо апеляційна скарга подана особою, яка не має адміністративної процесуальної дієздатності, не підписана, або підписана особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не зазначено.

   Підсумовуючи наведене та керуючись приписами Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції вважає за необхідне повернути Апелянту апеляційну скаргу та додані до неї матеріали. При цьому, з урахуванням подання апеляційної скарги особою, яка не вправі її підписувати, клопотання про відстрочення сплати судового збору не розглядалося.

     Керуючись ст.ст. 169, 248, 298, 321, 325 КАС України, суд, -

У Х В А Л И В:

    Апеляційну скаргу Національної служби посередництва і примирення на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 14 листопада 2018 року у справі за адміністративним позовом Публічного акціонерного товариства «АрселорМіттал Кривий Ріг» до Національної служби посередництва і примирення, Відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області, треті особи - виконуючий обов'язки голови Первинної профспілкової організації Всеукраїнської профспілки працівників науки, виробництва та фінансів Публічного акціонерного товариства «АрселорМіттал Кривий Ріг» Струков Сергій Миколайович, Голова профспілкового комітету Первинної профспілкової організації Незалежної профспілки гірників України Публічного акціонерного товариства «АрселорМіттал Кривий Ріг» Самойлов Юрій Петрович, Первинна організація профспілки трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України Публічного акціонерного товариства «АрселорМіттал Кривий Ріг», про визнання протиправними та скасування розпорядження і рішення - повернути особі, яка її подала.

    Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду у порядку та строки, визначені ст. ст. 328-331 КАС України.

Суддя-доповідач                                                                                    А.Г. Степанюк

Судді                                                                                                       Л.В. Губська

                                                                                                                О.В. Епель

 Ухвала Шостого апеляційного адміністративного суду 11.01.2019