E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01024, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

 
19 жовтня 2023 року Верховний Суд задовільнив касаційні скарги НСПП, скасувавши рішення суддів попередніх інстанцій, та сформував важливі правові позиції щодо природи актів Служби з реєстрації колективного трудового спору (конфлікту).
Спір виник між ТОВ «Кромберг енд Шуберт Україна» та НСПП з приводу розпорядження Служби про реєстрацію КТС (к) між найманими працівниками виробничого відділу підприємства.
Позивач посилався на недодержання порядку формування вимог працівників, а також повідомлення НСПП недостовірної інформації про фактичну кількість працюючих осіб у підвідділі попередньої підготовки та порізки дротів виробничого відділу підприємства.
Рішенням Житомирського окружного адміністративного суду у справі, яке було залишене без змін постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду, позов було задоволено.
Також додатковою постановою суду апеляційної інстанції було задоволено вимоги позивача та стягнуто з НСПП судові витрати на правничу допомогу.
Не погодившись з такими судовими рішеннями, НСПП звернулася до Верховного Суду з касаційною скаргою.
Представники НСПП наголошували на тому , що судами не враховано вже наявні висновки Верховного Суду про те, що НСПП при реєстрації КТС не ухвалює рішень, які мають зобов’язувальний характер, а також на тому, що рішення про реєстрацію КТС (к) Служба приймала на підставі офіційно наданих первинних документів позивачем щодо чисельності працівників підрозділу Товариства.
Верховний Суд, розглянувши справу, у своєму рішенні наголосив, що:
НСПП у процесі врегулювання КТС (к) не ухвалює рішень, які б зобов'язували сторони конфлікту до вчинення певних дій чи прийняття рішень або ж, навпаки, ставали на заваді намірам сторін щодо врегулювання конфлікту;
завдання НСПП у цих правовідносинах полягає, власне, у тому, щоб сприяти у вирішенні колективного трудового спору (конфлікту), примирити сторони, тобто у посередництві, що вочевидь не передбачає ухвалення правових актів зобов’язального характеру.
Зазначена позиція також була підтримана у постановах Верховного Суду від 22 липня 2020 року у справі № 826/3400/17 та від 4 лютого 2021 року у справі № 826/18097/16.
Оскільки судові рішення по суті спору було скасовано та у задоволенні позову відмовлено, Верховним Судом також скасовано і відповідне судове рішення про стягнення з НСПП судових витрат.
Нагадаємо, що висновки Верховного Суду щодо застосування норм права є обов’язковими для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить відповідну норму права, а також враховуються іншими судами при застосуванні таких норм права.
Повний текст Постанови ВС розміщено за посиланням: https://reyestr.court.gov.ua/Review/114303116