E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01024, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

25 жовтня начальником відділення НСПП в Донецькій області Артуром Хімчаком проведено дистанційний семінар-нараду із завідуючими інформаційно-консультаційних центрів окремих міст і районів Донецької області, де представлено результати роботи відділення щодо запобігання виникненню і сприяння вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів) у січні-жовтні 2023 року. Так, з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) з початку року через наявну заборгованість із виплати заробітної плати взято на облік відділення 23 конфліктні ситуації задля врегулювання яких проводились узгоджувальні зустрічі зі сторонами соціально-трудових відносин. За сприянням відділення врегульовано 13 конфліктних ситуацій на підприємствах області.
Начальник відділення підкреслив важливість ефективного інформаційного обміну завідуючих інформаційно-консультаційних центрів з відділенням щодо стану соціально-трудових відносин на підприємствах міст і районів. Так, розглянуто та проаналізовано стан заборгованості із виплати заробітної плати на окремих підприємствах територіальних громад. Особливу увагу приділено питанню виплати поточної заробітної плати на вугледобувних підприємствах. Моніторинг заборгованості із виплати заробітної плати дозволяє оперативно встановлювати наявність чинників ускладнення стану соціально-трудових відносин та працювати на випередження протестних намірів працівників.
Артур Хімчак повідомив, що за ініціативою НСПП створено робочу групу з підготовки проєкту нової редакції Закону України «Про соціальний діалог в Україні».
На завершення зустрічі висловив вдячність завідуючим інформаційно-консультаційних центрів за оперативне інформування відділення про проблемні питання стану соціально-трудових відносин на підприємствах, в установах і організаціях територіальних громад.