E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01024, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

 

У лютому фахівцями відділення НСПП в Черкаській області здійснено моніторинг стану соціально-трудових відносин на підприємствах житлово-комунального господарства та охорони здоров’я Черкаської області. Так, відбулися робочі зустрічі з представниками сторін соціально-трудових відносин. 
6 лютого відбулася дистанційна робоча зустріч із головним економістом КП «Чигирин» Чигиринської міської ради Нелею Іщенко. З’ясовано, що заборгованість із виплати заробітної плати  відсутня. Стан соціально-трудових відносин на підприємстві стабільний. У 2023 році тарифи на послуги водопостачання та водовідведення не підвищувалися, але Чигиринська міська рада на постійній основі надавала підприємству фінансову допомогу, що дало можливість своєчасно виплачувати заробітну плату та розраховуватися за енергоносії.
Наразі на підприємстві виникла необхідність перегляду діючих тарифів, у зв’язку з підвищенням цін на енергоносії та запасні частини, задля забезпечення виплати заробітної плати. Нові тарифи будуть подані на розгляд Чигиринській міській раді. Крім того, активізовано претензійно-позовну роботу з боржниками.
7 лютого відбулася дистанційна робоча зустріч із головою профспілкового комітету КНП «Жашківська багатопрофільна лікарня» Жашківської міської ради Тетяною Дитинюк, яка повідомила, що найманим працівникам не виплачено заробітну плату за другу половину січня, що негативно впливає на стан соціально-трудових відносин у колективі.
Також за інформацією голови профкому рівень заробітної плати найманих працівників значно нижчий, ніж передбачений постановою Кабінету Міністрів України від 13 січня 2023 року №28. Найманим працівникам не надаються розрахункові листи про нараховані суми заробітної плати.
Під час робочих зустрічей представникам надано роз’яснення щодо врегулювання розбіжностей між сторонами соціально-трудових відносин, за сприяння фахівців відділення, відповідно до положень Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».
За результатами моніторингу конфліктну ситуацію у КНП «Жашківська багатопрофільна лікарня» Жашківської міської ради, яка виникла через невиконання вимог законодавства про працю, взято на облік відділення з метою запобігання виникненню колективного трудового спору (конфлікту).