E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Лютий 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01024, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

 

ha090224

З метою сприяння поліпшенню стану соціально-трудових відносин, зниження рівня конфліктогенності на підприємствах області 8 лютого відбулася робоча зустріч керівника відділення НСПП в Одеській області Олександра Шрамкова з генеральним директором виконавчої дирекції Одеської міської організації роботодавців Євгеном Дроздом та головою Одеської обласної організації профспілки працівників хімічних та нафтохімічних галузей промисловості Олександром Чеганенком.
Під час зустрічі обговорено стан та динаміку соціально-трудових відносин на підприємствах міста Одеси, а також питання розвитку соціального діалогу в умовах воєнного стану.
Олександр Шрамков підкреслив важливість соціального діалогу у регулюванні економічних, соціальних, трудових відносин. Повідомив, що за сприяння НСПП розпочато роботу над новою редакцією проєкту Закону України «Про соціальний діалог в Україні». Також поінформував про розробку законопроєкту «Про колективні трудові спори».
Керівник відділення ознайомив соціальних партнерів з результатами моніторингу стану соціально-трудових відносин у трудових колективах. Зазначив, що основними чинниками, які призводять до виникнення розбіжностей між сторонами соціально-трудових відносин, залишаються заборгованість та несвоєчасність виплати поточної заробітної плати. 
Наразі найбільша сума заборгованості утворилась в АТ «Одеський припортовий завод» – одному з найбільших хімічних підприємств України, яке знаходиться у скрутних умовах. Підприємство працює за непрофільними напрямами: виробляє кисень та азот. Крім того, займається перевалкою зернових. Але ця діяльність приносить дохід, який значно нижчий, ніж потрібно для повної виплати заробітної плати та сплати рахунків за енергоносії.
Сторони обговорили шляхи поліпшення складної ситуації на підприємстві. Євген Дрозд та Олександр Чеганенко неодноразово зверталися до органів влади, інформували Фонд державного майна України про ситуацію, яка склалась на підприємстві. 
Насамкінець зустрічі сторони домовились про оперативний обмін інформацією щодо динаміки соціально-трудових відносин на підприємствах області, а також, надання фахівцями відділення роз’яснень щодо застосування положень Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».