E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Лютий 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01024, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

Жуковська Наталія, головний спеціаліст сектора аналітично-інформаційної роботи та прогнозування відділення НСПП в Миколаївській області

 

29 квітня 2015 року начальником відділення НСПП в Миколаївській області (далі – Відділення) Оксаною Євченко взято участь у засіданні обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. Цього ж дня відбулося і засідання Миколаївської міської тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, в якому взяла участь заступник начальника відділення-завідувач сектора аналітично-інформаційної роботи та прогнозування Світлана Загребайленко.

В ході роботи міської комісії директор департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради Сергій Бондаренко поінформував, що заборгованість із виплати заробітної плати спостерігається на 30 економічно-активних підприємствах міста. За оперативними даними станом на 01.04.2015 року загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати склала 38,8 млн. грн., що на 11,7% більше порівняно з початком року.

Одним з найбільш проблемних на Миколаївщині залишається державний сектор економіки, у якому відбувається зростання заборгованості із виплати заробітної плати. Підприємствам державної форми власності належить 35,5% від загальної суми боргу по місту. Значна сума боргу із виплати заробітної плати спостерігається на 14 підприємствах приватної та колективної форм власності – 64,4% від загальної суми по місту. На засіданні комісії було заслухано представників підприємств: ДП "Миколаївський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою", державне Південне виробничо-технічне підприємство,ТОВ Вознесенська механізована колона №9", ТОВ "Контакт-1", ДП "Суднобудівний завод імені 61 комунара" та його відокремлений підрозділ ВСГП "Універсал".

На засіданні обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат розглядалось питання про стан погашення заборгованості з платежів до Пенсійного фонду України на підприємствах м. Миколаєва. Також було заслухано представників підприємств: філії "Південний племконєцентр" ДП "Конярство України", КП Миколаївської міської ради "Миколаївелектротранс".

Основними причинами існування заборгованості із виплати заробітної плати залишаються: недотримання чинного законодавства в частині першочерговості виплати заробітної плати, відсутність замовлень, несвоєчасні розрахунки замовників за виконані роботи, значні розміри кредиторської та дебіторської заборгованості, а також недостатній рівень ведення претензійно-позовної роботи.

За підсумками роботи Комісій у Відділенні проведено робочу нараду, в ході якої проаналізовано отримані матеріали з метою недопущення ускладнення стану соціально-трудових відносин у трудових колективах.