E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Лютий 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01024, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

20150429 120958Д. Культін, головний спеціаліст сектора аналітично-інформаційної та прогнозування відділення НСПП в Рівненській області

29 квітня 2015 року в залі примирних процедур Відділення відбулась чергова нарада-семінар позаштатних інституцій Національної служби посередництва і примирення, під головуванням начальника відділення НСПП в Рівненській області М. Краська та за участі працівників відділення, трудових арбітрів НСПП, незалежних посередників НСПП, а також голови Об’єднання організацій роботодавців Рівненської області В. Боярчука.

Учасниками наради-семінару було висловлено ряд пропозицій щодо вдосконалення роботи представників позаштатних інституцій у напрямі розширення можливостей отримання термінової інформації про ускладнення стану соціально-трудових відносин, ефективного розв’язання назрілих проблем в сфері трудових відносин

Також було підведено підсумки роботи відділення за січень-квітень 2015 року. Зокрема, начальник відділення М. Красько поінформував, що складний фінансово-економічний стан окремих галузей економіки області, багатьох підприємств та організацій різних видів економічної діяльності в умовах зниження темпів економічного розвитку країни несприятливо позначаються на стані соціально-трудових відносин у трудових колективах підприємств, установ та організацій.

Аналіз динаміки і тенденцій стану соціально-трудових відносин засвідчує, що основним дестабілізуючим чинником стану соціально-трудових відносин є невиконання вимог законодавства про оплату праці, а саме наявність заборгованості із виплати заробітної плати, повільні темпи її погашення, несвоєчасна і неповна виплати поточної заробітної плати.

За оперативними даними, загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати станом на 24.04.2015р. становила 9,2 млн. грн., що на 2,6 млн. грн. більше порівняно з початком року.

Фахівці відділення НСПП в Рівненській області разом із зацікавленими органами у звітному періоді вживали заходи щодо усунення даних негативних чинників. Для проведення роботи по запобіганню виникненню колективних трудових спорів (конфліктів), сприянню їх вирішенню, у взаємодії з Департаментом соціального захисту населення Рівненської облдержадміністрації систематично проводиться моніторинг підприємств, які мають заборгованість із виплати заробітної плати..

За сприяння відділення НСПП в Рівненській області на підприємствах, де здійснюються заходи із запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів), за січень-квітень 2015 року ліквідовано заборгованість із виплати заробітної плати на загальну суму 2,5 млн. грн.

Зокрема, за сприяння відділення НСПП в Рівненській області у 2015 році була погашена заборгованість із виплати заробітної плати найманим працівникам 5 підприємств, які входять в структуру дочірнього підприємства «Рівненський облавтодор» ВАТ «Державної акціонерної компанії «Автомобільні дороги України», що сприяло стабілізації стану СТВ. Слід зазначити, що Рівнеоблавтодор – єдиний в країні серед облавтодорів, який не має заборгованості по зарплаті.

Миколою Краськом було наголошено, що відділення НСПП в Рівненській області значну увагу в своїй роботі приділяє усуненню конфліктогенних чинників на до конфліктній стадії та запобіганню виникненню колективних трудових спорів (конфліктів), адже легше конфлікт попередити, ніж його розв’язувати.

У жвавій дискусії представники позаштатних інституцій НСПП констатувати, що наймані працівники, профспілки та інші органи, уповноважені представляти їх інтереси, у разі порушення прав, не повною мірою використовують законодавство України для колективного захисту прав в сфері трудових відносин. Правова необізнаність сторін, а подекуди пасивність найманих працівників або профспілкових лідерів стримують їх від вступу у документально оформлені колективні трудові спори.

Тому заступником начальника відділення НСПП – завідувачем аналітично-інформаційної роботи та прогнозування Т. Фокіною запропоновано проводити більш активну роботу щодо моніторингу стану соціально-трудових відносин в колективах за безпосередньою участю представників позаштатних інституцій, що дозволить Відділенню мати цілісну картину про стан та тенденції розвитку стану СТВ в області вцілому та в окремих трудових колективах. А в разі існування дестабілізаційних чинників рекомендувати вирішувати існуючі розбіжності шляхом примирних процедур під час вирішення колективних трудових спорів. Зазначена пропозиція була підтримана одноголосно, зважаючи на рекомендації СПО об’єднань профспілок від 27 квітня 2015 року про організацію роботи щодо масового вступу в колективні трудові спори працівниками підприємств, де є заборгованість із виплати заробітної плати.

У своєму виступі голова Об’єднання організацій роботодавців Рівненської області В. Боярчук відзначив вагому роль діючої консультаційно-експертної ради при відділенні НСПП в Рівненській області та запропонував розширити сферу її діяльності.

За результатами проведення наради-семінару прийняті відповідні рішення, що дозволять поліпшити роботу позаштатних інституцій НСПП із сторонами соціально-трудових відносин.