E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01024, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

270420151234Олена Драннікова, головний спеціаліст сектора аналітично-інформаційної роботи та прогнозування відділення НСПП в Одеській області

27 квітня 2015 року відбулася робоча зустріч фахівців відділення НСПП в Одеській області з головою Одеського обласного комітету Профспілки працівників освіти і науки України Ніною Дубовик в рамках Угоди про співпрацю між Федерацією профспілок Одеської області та відділенням Національної служби посередництва і примирення в Одеській області з метою здійснення об’єктивного моніторингу підприємств, установ і організацій, де ускладнення соціально-трудових відносин може призвести до виникнення колективних трудових спорів (конфліктів), завчасного виявлення назріваючих проблем в соціально-трудових відносинах.

Під час зустрічі було розглянуто стан соціально-трудових відносин в закладах освіти і науки області. У зв’язку з фінансово-економічними труднощами в трудових колективах галузі спостерігається певна соціальна наруга.

Голова Одеського обласного комітету Профспілки працівників освіти і науки України розповіла про роботу профспілки по захисту прав освітян Одеської області. На даний час, в освіті накопичилось багато проблем пов’язаних із виплатою заробітної плати, збереженням доплат і надбавок, погашенням заборгованості із відшкодування витрат на відрядження педагогічним працівникам, які проходили курси підвищення кваліфікації у 2013-2014 роках, охороною праці та створенням належних умов працюючим.

Недостатність видатків на утримання закладів, що фінансуються за рахунок освітньої субвенції викликає занепокоєння освітян і може призвести до зменшення заробітної плати та скорочення чисельності працівників. Одеський обласний комітет Профспілки працівників освіти і науки України звернувся з листом до голови Одеської обласної державної адміністрації Ігоря Палиці з проханням підтримати освітян області та надати допомогу в подолані кризових явищ в закладах освіти.

У ході зустрічі фахівці Відділення підкреслили, що стан соціально-трудових відносин в закладах освіти і науки знаходиться постійно вивчається фахівцями відділення НСПП в Одеській області, проводиться моніторинг з метою недопущення зростання соціальної напруги. Учасники зустрічі домовились про подальшу співпрацю у напрямку стабілізації стану соціально-трудових відносин у трудових колективах освіти.