E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Лютий 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01024, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

Сніжана Єськова, головний спеціаліст сектора аналітично-інформаційної роботи та прогнозування відділення НСПП в Харківській області

24 квітня 2015 року заступник начальника відділення НСПП в Харківській області Г.С. Клочко взяла участь у засіданні обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат (далі – Комісія), яке відбулося під головуванням заступника директора ? начальника управління праці і зайнятості Департаменту соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації Т.М. Печури.

У засіданні взяли участь керівники та представники департаментів Харківської обласної державної адміністрації і Харківської міської ради, районних державних адміністрацій, контролюючих та правоохоронних органів, Об’єднання профспілок Харківської області, Об’єднання організації роботодавців Харківської області «Граніт».

Засідання розпочалося із узагальнення динаміки заборгованості по виплаті заробітної плати на підприємствах області, боргів зі сплати внесків до Пенсійного фонду України. В ході засідання Комісії заслухано звіти керівництва підприємств-боржників Харківського державного авіаційного виробничого підприємства, ДП «Харківський приладобудівний завод ім. Т.Г. Шевченка», ПАТ «АТ Науково-дослідний інститут радіотехнічних вимірювань» (стан соціально-трудових відносин перебуває на обліку Відділення в системі запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів)), КП «Харківське районне бюро технічної інвентаризації» (внесено до Бази даних підприємств, що відзначаються підвищеним рівнем конфліктогенності) та КП «Харківводоканал».

Особливу увагу учасники засідання приділили обговоренню ситуації на Харківському державному авіаційному виробничому підприємстві. Тривале невирішення питання погашення заборгованості із виплати заробітної плати, постійне зростання величини боргу по зарплаті та страховим внескам ? підвищує рівень соціальної напруги в трудовому колективі. На початку квітня поточного року працівники авіаційного підприємства, з метою привернення уваги до наболілих проблем, тричі вдавалися до проведення акцій соціального протесту. Перспективи стабілізації ситуації на підприємстві та погашення заборгованості перед працівниками підприємства, перш за все, пов’язані з надходженням на рахунки підприємства коштів за виготовлену продукцію, що очікується найближчим часом.

Комісією за результатами засідання прийнято відповідні рішення, дано конкретні завдання керівникам департаментів та управлінь, контролюючим органам та підприємств.

Підсумки засідання обласної Комісії розглянуто на оперативній нараді відділення НСПП в Харківській області, в ході якої обговорено перспективи подальшої роботи з підприємствами-боржниками та підприємством КП «Харківводоканал», на якому існує заборгованість із виплати заробітної плати, що може стати причиною загострення стану соціально-трудових відносин у трудовому колективі.