E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Лютий 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01024, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

Марія Безсонова, завідувач сектора правового забезпечення відділення НСПП в Харківській області

22 квітня 2015 року у приміщенні відділення НСПП в Харківській області відбулася нарада-семінар за участю працівників відділення та представників позаштатних інституцій НСПП: трудових арбітрів, незалежних посередників.

На нараді-семінарі виступила заступник начальника відділення НСПП в Харківській області – завідувач сектора аналітично-інформаційної роботи та прогнозування Г.С. Клочко, яка доповіла про підсумки роботи відділення упродовж січня-березня 2015 року. У своєму виступі Г.С. Клочко зазначила, що відділенням постійно ведеться робота безпосередньо в трудових колективах, здійснюється моніторинг стану соціально-трудових відносин на підприємствах області, регулярно проводяться узгоджувальні зустрічі зі сторонами трудових відносин. Виконання комплексу цих заходів дає можливість стабілізувати стан соціально-трудових відносин на проблемних підприємствах, попередити ескалацію існуючих між сторонами розбіжностей, своєчасно ввести дії найманих працівників в правове русло. Упродовж першого кварталу 2015 року відділення сприяло врегулюванню 22 випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин та попередило виникнення 2 колективних трудові спори, і, на теперішній час, на обліку відділення залишається 20 випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин.

Керівництво відділення регулярно бере участь у нарадах, що відбуваються в Харківській обласній державній адміністрації з питань стану погашення заборгованості із виплати заробітної плати, підвищення ефективності діяльності та забезпечення подальшого розвитку підприємств області, а також у засіданнях комісій та робочих груп з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. Упродовж січня-березня 2015 року фахівці відділення взяли участь у 17 заходах з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат (засіданнях комісій та робочих груп).

У лютому-березні поточного року начальник відділення також взяв участь у роботі комісії з питань проведення аналізу ефективності роботи промислових підприємств Харківської області, в ході якої вивчено ситуацію на таких провідних підприємствах промисловості, як Харківське державне авіаційне виробниче підприємство, ДП «Завод ім. В.О. Малишева», ДП «Харківський приладобудівний завод ім. Т.Г. Шевченка», ДП «Харківський електромеханічний завод». У складі Комісії начальник відділення провів зустрічі із керівниками зазначених підприємств, надав всі необхідні консультації та роз’яснення стосовно застосування Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».

Окрему увагу Клочко Г.С. приділила такому напряму роботи відділення як проведення оцінки відповідності критеріям репрезентативності суб’єктів сторін профспілок та організацій роботодавців. З початку року до відділення надійшли документи для оцінки відповідності критеріям репрезентативності від Харківської обласної організації профспілки працівників соціальної сфери України, Орджонікідзевської районної організації профспілки працівників освіти і науки України, Московської районної організації профспілки працівників освіти і науки України, Київської районної організації профспілки працівників освіти і науки України, Жовтневої районної організації профспілки працівників освіти і науки України та Дзержинської районної організації профспілки працівників освіти і науки України. Це свідчить про бажання профспілкової сторони, зокрема у сфері освіти повноцінно забезпечити правовий інструментарій у здійсненні соціального діалогу в Україні. Адже на сьогодні завдання запровадження соціального діалогу є необхідною умовою подолання кризових явищ та стабілізації суспільних відносин, важливим елементом забезпечення соціального захисту та сприяння соціальному розвитку в Україні.

По завершенню заходу всі учасники наради-семінару взяли активну участь в обговоренні питань, обмінялись думками та надали слушні пропозиції, які будуть враховані відділенням у подальшому в практичній діяльності.