E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Лютий 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01024, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

Клепач Оксана, заступник начальника відділення НСПП в Запорізькій області – завідувач сектора аналітично-інформаційної роботи та прогнозування

23 квітня 2015 року начальник відділення НСПП в Запорізькій області Сергій Четвертак взяв участь у засіданні обласної комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат (далі – Комісія).

Засідання проводилось у приміщенні Запорізької обласної державної адміністрації, під головуванням заступника голови облдержадміністрації Едуарда Гугніна.

На засіданні були присутні представники структурних підрозділів Запорізької обласної державної адміністрації та Запорізької обласної ради, прокуратури Запорізької області, Запорізької обласної Федерації роботодавців, головного управління Пенсійного фонду України, Регіонального відділення Фонду державного майна України, Територіальної державної інспекції з питань праці, Податкової державної інспекції Запорізької області, галузевих обласних комітетів профспілок, арбітражні керуючі та керівники підприємств-боржників.

На порядку денному стояли питання: про стан виплати заробітної плати, виконання графіків погашення заборгованості з неї працівникам підприємств області, погашення боргів по страхових внесках до Пенсійного фонду України та єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

У ході засідання було зазначено, що за даними органів статистики, загальна сума боргів по заробітній платі у березні зменшилась на 4,2 млн. грн., або на 6,2%, і на 01.04.2015 року становила 63,5 млн. грн.

Борги економічно активних підприємств за березень зменшилися на 3,8 млн. грн. або на 14,2%, і на 01.04.2015 року становили 22,9 млн. грн.

Найбільшими боржниками серед економічно активних підприємств залишаються суб’єкти господарювання державного сектору економіки, у т. ч.: ДП «Державний проектний інститут «Запоріжцивільпроект», ДП «Запорізький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою», 8 структурних підрозділів ДП «Запорізькій облавтодор» ПАТ «ДАК «Автомобільні доріги України».

У ході засідання були заслухані керівники проблемних підприємств щодо причин заборгованості із виплати заробітної плати, вжитих заходів щодо її ліквідації, а також джерела погашення боргів.

Після доповіді керівника ДП «Запорізький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою», на якому триває колективний трудовий спір (конфлікт), слово взяв Сергій Четвертак. Начальник відділення звернув увагу Комісії на те, що керівництво інституту не виконує рішення примирної комісії та, використовуючи адмінресурс, впливає на голову профспілкового комітету з метою визнання формального вирішення спору, не виконуючи вимоги найманих працівників. За ініціативою відділення НСПП, Комісія прийняла рішення провести окрему нараду з проблемних питань ДП «Запорізький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою».

За результатами засідання Комісії, у відділенні НСПП в Запорізькій області проведено робочу нараду, за результатами обговорення на облік відділення із запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) взято ТОВ «ДЕМЗ-Інжинірінг» м. Запоріжжя та ТОВ «Запорізький теплоенергопроект» м. Запоріжжя.