E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Вересень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01024, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

Сектор аналітично-інформаційної роботи та прогнозування відділення НСПП в Кіровоградській області


Кіровоград 2.1227 листопада 2014 року відбулась VІ Конференція Федерації профспілок Кіровоградської області (далі – Конференція), у якій взяли участь В. Атаманчук, заступник голови Кіровоградської обласної державної адміністрації, Г. Осовий, голова Федерації профспілок України, О. Саінсус, генеральний директор Кіровоградського обласного об’єднання організацій роботодавців, О. Догаров, директор департаменту соціального захисту населення Кіровоградської обласної державної адміністрації, О. Діхтяр, директор виконавчої дирекції обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Ю. Шарпінський, перший заступник начальника головного управління Пенсійного фонду в Кіровоградській області та М. Рішняк, начальник відділення Національної служби посередництва і примирення в Кіровоградській області (далі – Відділення).

С. Петров, голова ради Федерації профспілок Кіровоградської області (2009 – 2014р.р.) доповів про діяльність Федерації профспілок області (далі – ФПО) за період з грудня 2009 року по листопад 2014 року. Зазначив, що профспілки Кіровоградщини у звітному періоді працювали над реалізацією завдань, визначених постановою V Конференції ФПО, цільових програм затверджених VI з’їздом ФПУ.

Діяльність ФПО була спрямована на організаційне зміцнення профспілкового руху в області, впровадження в життя основних принципів і прав у світі праці, утвердження соціальної справедливості, підтримку сильної соціальної політики, як основи економічного зростання області. Акцентував увагу делегатів конференції на досягненні і підтриманні високого рівня соціального діалогу між профспілками і роботодавцями при посередництві держави. Відзначив важливу роль обласної тристоронньої соціально-економічної ради. Зокрема, звернув увагу учасників Конференції на плідну співпрацю ФПО з Відділенням, завдяки чому удалося запобігти виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) (наприклад, в галузі освіти), знизити соціальне напруження та запобігти акціям соціального протесту в сферах житлово-комунального господарства, транспорту і будівництва шляхів та в ін. У цілому забезпечити стабільні соціально-трудові відносини вдалося практично в усіх галузях економіки області, бюджетній сфері.

В. Атаманчук у своєму виступі зазначила, що ФПО відіграє важливу роль у зміцнені соціального діалогу на теренах Кіровоградщини. Наголосила на необхідності оновлення методів діяльності профспілкових організацій, активізації взаємодії суб’єктів соціального діалогу – профспілок, роботодавців і влади, як основи соціальної стабільності.

Г. Осовий, відзначив роль ФПО в загальнонаціональному профспілковому русі. Націлив учасників конференції – лідерів профспілок Кіровоградщини на консолідацію зусиль, єднання, солідарність у вирішені надважливих завдань сьогодення, які виникають у сфері праці – основи соціально-економічного розвитку держави. Акцентував увагу членів профспілок на тому, що саме профспілкові організації є найбільш потужною силою громадянського суспільства без якого неможливо побудувати міцну, соціальну, правову державу. Націленість профспілок на утвердження і захист прав та інтересів членів профспілок – людей праці є саме тією основою, яка може забезпечити успіх у вирішені грандіозних завдань, які сьогодні постали перед державою.

Стратегія модернізації структури профспілок має відповідати стратегії розвитку України на найближчі роки. Взаємодія з центральною і місцевою владою, роботодавцями і врахування інтересів людей можуть бути запорукою подальшого прогресу.

За підсумками роботи делегати Конференції затвердили звіт ради ФПО, внесли зміни до Статуту, та обрали нового голову Федерації профспілок Кіровоградської області – Максима Олексійовича Баланенка, заступника голови обкому профспілки працівників державних установ.