E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Вересень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01024, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

икцСнігур Є.А., начальник відділення НСПП в місті Києві та Київській області

18 листопада 2014 року відділенням НСПП в місті Києві та Київській області під головуванням начальника – Є.А. Снігура було проведено семінар-нараду на тему: «Підведення підсумків діяльності відділення НСПП в місті Києві та Київській області за 2014 рік».

Семінар пройшов за участі представників позаштатних інституцій НСПП та сторін соціального діалогу, а саме: керівників інформаційно-консультаційних центрів та очільників місцевих профспілкових осередків.

Відкриваючи семінар-нараду, начальником відділення НСПП проінформовано присутніх, що вже 16 років Національна служба посередництва і примирення виконує важливу місію – сприяння врегулюванню соціально-трудових конфліктів та колективних трудових спорів. Окремо висловлено подяку представникам місцевих профспілок за плідну співпрацю у виявленні фактів порушення законодавства про працю та вчасного реагування на загострення стану СТВ на підприємствах міста Києва та Київської області.

Так, керівником Відділення ознайомлено присутніх з результатами діяльності Відділення за 2014 рік. Протягом зазначеного періоду вживались заходи, спрямовані на поліпшення стану соціально-трудових відносин, вирішення колективних трудових спорів та локальних конфліктів на виробничому рівні.

Зокрема, зазнали конструктивного обговорення проблеми тісної взаємодії органів державної влади, сторін соціального діалогу та відділення НСПП в рамках запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів), популяризації примирно-переговорних процедур серед трудових колективів міста Києва та Київської області. Одночасно, обговорювались питання переваг позасудового розгляду трудових конфліктів, заходи щодо підвищення правової культури сторін колективного трудового спору та практика вирішення найбільш резонансних трудових спорів.

Разом з тим, питання соціально-трудової ситуації на підприємствах міста Києва та Київської області стало головною темою наради. З цією метою присутніх ознайомлено з результатами поточного моніторингу стану виконання зобов’язань із виплати заробітної плати, статистичними даними по охопленню колективними договорами галузей економіки, станом дотримання положень колективних договорів господарюючими суб’єктами.

Додатково зазначимо, що представником Київської міської ради профспілок повідомлено про вжиті заходи громадського контролю по виплаті заробітної плати на підприємствах міста Києва. Зокрема, наголошено, що в результаті вжиття спільних заходів органів місцевої виконавчої влади, Київської міської ради профспілок та відділення НСПП по стабілізації стану соціально-трудових відносин на КП «Київпастранс» вдалося погасити близько 20 млн. грн. заборгованості із виплати заробітної плати, що суттєво вплинуло на попередження соціально-трудового конфлікту.

Виступи представників сторін соціального діалогу супроводжувались жвавим обговоренням найбільш актуальних проблем для підприємств, перед усім, важкої промисловості та будівництва, оскільки вони є найуразливішими в період економічного спаду в державі.

Також, під час семінару представниками відділення НСПП продемонстровано приклади та практичні дії Відділення по врегулюванню колективних трудових спорів, в тому числі, за участі представників трудового арбітражу та незалежних посередників. Зокрема, присутні мали можливість детального комплексного розгляду соціально-трудового конфлікту на прикладі модельованих ситуацій.

Підсумовуючи, начальник Відділення закликав присутніх до плідної співпраці по зміцненню соціально-трудового спокою в колективах найманих працівників, комплексного моніторингу ускладнень соціально-трудових відносин та вжиття термінових заходів до їх поліпшення на початковому етапі розвитку конфлікту.