E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Вересень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01024, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

Відділення НСПП в Миколаївській області

Миколаїв 19.1117 листопада 1998 року відповідно до Закону України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)" Указом Президента України було утворено постійно діючий державний орган – Національну службу посередництва і примирення, яка подолала непростий шлях становлення і утвердження державної інституції, і нині є дієвим механізмом забезпечення соціальної справедливості та соціально-економічної стабільності в державі, реалізації конституційних прав і гарантій мільйонів громадян України.

Відповідно до Указу Президента України від 30.12.2000 року № 1393/2000 "Питання Національної служби посередництва і примирення", наказу по Національній службі посередництва і примирення від 12.01.2001 року № 23 "Про утворення відділення Національної служби посередництва і примирення в Миколаївській області та затвердження Положення про відділення Національної служби посередництва і примирення в Миколаївській області" з січня 2001 року на Миколаївщині функціонує відділення Національної служби посередництва і примирення в Миколаївській області (далі – Відділення), діяльність якого у взаємодії з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, організаціями профспілок і роботодавців направлена на поліпшення стану соціально-трудових відносин в трудових колективах області.

З нагоди відзначення 16-ої річниці з дня утворення НСПП Відділенням було проведено ряд заходів.

12 листопада 2014 начальник Відділення Оксана Євченко виступила в радіо-ефірі Миколаївської обласної державної телерадіокомпанії "Бузькі хвилі", в якому окреслила основні напрями та результати діяльності Національної служби посередництва і примирення за 16 років діяльності.

17 листопада 2014 року у приміщенні Миколаївської обласної ради профспілок Відділенням проведено урочисті збори "Національній службі посередництва і примирення – 16 років", в яких взяли участь трудові арбітри НСПП та незалежні посередники НСПП, особи, зараховані до кадрового резерву, профспілковий актив області, працівники Відділення.

Урочисті збори було розпочато начальником Відділення, яка передала слова привітання від Голови Національної служби посередництва і примирення Окіса О.Я. До слів привітання також приєдналися голова Миколаївської обласної ради профспілок Юрій Толмачов, заступник директора департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради – начальник управління праці, трудовий арбітр НСПП Олена Ніколаєва, голова Миколаївської обласної організації профспілки працівників суднобудування України Володимир Смєлов, голова Миколаївської обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я, трудовий арбітр НСПП Євгенія Заяць, голова профспілкового комітету КП "Міжнародний аеропорт Миколаїв" Світлана Валішева.

Оксана Євченко виступила з доповіддю про діяльність Відділення за роки діяльності.

Так, у виступі зазначалось, що упродовж 1998-2013 років та січня-жовтня 2014 року Відділення сприяло вирішенню висунутих найманими працівниками 82 вимог у 32 колективних трудових спорах (конфліктах) (29 спорів на виробничому, 3 – на територіальному рівнях), з них вирішено та знято з реєстрації 79 вимог (96%) у 31 спорі (97%). Безпосередніми учасниками спорів стали 21947 найманих працівників 203 підприємств, установ, організацій.

Відділення сприяло та брало участь у проведенні 236 примирних процедур, з них 66 – примирних комісій, 20 - трудових арбітражів, 150 узгоджувальних зустрічей.

Упродовж 16 років з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) Відділення здійснювало заходи щодо шляхів усунення чинників, що призвели до ускладнення стану соціально-трудових відносин, у 84 випадках на 419 підприємствах, із загальною кількістю працівників 54459 осіб.

Найбільш поширеними причинами ускладнення відносин між роботодавцями та найманими працівниками залишалися невиконання роботодавцями вимог законодавства про працю та колективних договорів, угод.

Окремо начальник Відділення звернула увагу на інші напрями роботи Відділення, а саме:

– визнання такими, що відповідають критеріям репрезентативності профспілкових організацій та організацій роботодавців. Так, упродовж 2011-2014 років в Миколаївській області визнано репрезентативними 1 організацію роботодавців та 17 профспілкових організацій обласного рівня;

– постійне зміцнення кадрового потенціалу, як штатних працівників, так і представників позаштатних інституцій НСПП. Із 14 трудових арбітрів НСПП та 5 незалежних посередників НСПП 2 мають ступень кандидата наук, звання доцента. 3 представника Відділення та 3 представника позаштатних інституцій НСПП мають освітньо-кваліфікаційний рівень магістра.

Другим питанням порядку денного урочистих зборів з нагоди 16-ої річниці від дня утворення Національної служби посередництва і примирення було нагородження осіб, які активно сприяють діяльності Відділення. Заступник директора департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради – начальник управління праці, трудовий арбітр НСПП Олена Ніколаєва та заступник голови Миколаївської обласної ради профспілок, трудовий арбітр НСПП Любов Онищенко були нагороджені Почесними грамотами НСПП. Заступник начальника відділення НСПП в Миколаївській області – завідувач сектора аналітично-інформаційної роботи та прогнозування Світлана Загребайленко та кандидат юридичних наук, доцент кафедри історії та теорії держави і права Чорноморського державного університету імені Петра Могили, трудовий арбітр НСПП Оксана Валецька були відзначені Подяками НСПП.

По завершенню урочистих зборів начальник Відділення надала інтерв’ю журналістам телеканалу "Миколаїв" для висвітлення заходів у передачі "Телевізійні новини Миколаївщини".

Колектив Відділення висловив слова щирої вдячності Миколаївській обласній раді професійних спілок, департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради, Миколаївській обласній організації профспілки працівників охорони здоров’я, Миколаївській обласній організації профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення, Миколаївській обласній організації профспілки працівників соціальної сфери, Миколаївській обласній організації профспілки працівників суднобудування України, трудовим арбітрам НСПП за плідну співпрацю, вагомий внесок у розвиток соціально-трудових відносин області. Працівники Відділення переконані, що і в подальшому така співпраця буде тривати, адже колектив Відділення знаходиться у постійному пошуку нових форм та методів роботи, працює над підвищенням свого професійного рівня, зміцнює зв’язки з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, організаціями профспілок та роботодавців.