E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01024, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

Олександр Німченко, завідувач сектора аналітично-інформаційної роботи та прогнозування відділення НСПП в Херсонській області


30 жовтня 2014 року начальник відділення НСПП у Херсонській області Бойко В.В. виступила в ефірі Радіо «Таврія» Херсонської обласної державної телерадіокомпанії «Скіфія».

Бойко В.В. наголосила, що з метою забезпечення реалізації конституційних прав і гарантій громадян України, визначених статтею 43 Конституції України, сприяння взаємодії сторін соціально-трудових відносин у процесі врегулювання колективних трудових спорів (конфліктів), запобігання їх виникненню указом Президента України 17 листопада 1998 року № 1258/98 була створена Національна служба посередництва і примирення, яка є тим державним органом, до функцій якого належать надання консультативних послуг, додержання процедурних вимог у розв’язанні конфлікту та сприйнятті його вирішенню.

У своєму виступі начальник Відділення поінформувала громадськість Херсонщини про результати роботи Відділення за 9 місяців 2014 року.

Найбільш слабкою ланкою в економіці області на даний час є промислове виробництво, що обумовлює нестабільність стану соціально-трудових відносин на деяких підприємствах цієї галузі. Також, існують ускладнення з виплати заробітної плати на підприємствах транспортної галузі, які негативно впливають на стан соціально-трудових відносин в трудових колективах цих підприємств.

Негативна дія заборгованості підприємств із виплати заробітної плати є основним конфліктогенним чинником, що призводить до дестабілізації стану соціально-трудових відносин.

Заборгованість із виплати заробітної плати на підприємствах області станом на 30.09.2014р. протягом року зросла на 20% і склала 19,3 млн. грн.

Найбільше заборгували своїм працівникам підприємства м. Херсона –60,7% та м. Каховка – 10%.

Через нестабільну економічну ситуацію, що характерна для області, протягом року фінансовий стан промислових підприємств погіршився, що зумовило збільшення заборгованості із виплати заробітної плати на 24,5 %.

Начальник Відділення поінформувала слухачів, що керівництвом Відділення постійно акцентується увага на необхідності забезпечення вчасної виплати заробітної плати, зокрема й на засіданнях тимчасових комісій з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат в області, Суворовському та Дніпровському районах м. Херсона. З початку року взято участь у 20 комісіях.

Фахівцями Відділення у ході моніторингу вивчався стан соціально-трудових відносин на 24 підприємствах та проводилася робота щодо сприяння його стабілізації , в т.ч. на 16 – з виходом на місце.

З метою своєчасного реагування на ускладнення стану соціально-трудових відносин та виникнення конфліктних ситуацій у трудових колективах, захисту прав найманих працівників Відділенням за звітний період взято на облік з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) стан соціально-трудових відносин на 18 підприємствах.

Наприкінці виступу Бойко В.В. наголосила, що робота відділення НСПП в Херсонській області в подальшому буде спрямована на стабілізація стану соціально трудових відносин, запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів), сприяння своєчасному їх вирішенню, підвищення рівня правової культури між сторонами соціального діалогу.