E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01024, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

Ірина Дуднік, головний спеціаліст сектора аналітично-інформаційної роботи та прогнозування відділення НСПП в Запорізькій області


Запоріжжя 31.1029 жовтня 2014 року в приміщенні Запорізької обласної державної адміністрації, під головуванням начальника відділення НСПП в Запорізькій області Сергія Четвертака було проведено нараду-семінар із арбітрами, посередниками та завідувачами інформаційно-консультаційних центрів НСПП області.

До порядку денного семінару були включені такі питання: результати діяльності відділення НСПП в Запорізькій області за 9 місяців 2014 року; практика сприяння вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів) Відділенням упродовж 9 місяців 2014 року на: Запорізькому комунальному підприємстві міського електротранспорту „Запоріжелектротранс” м. Запоріжжя, ДП „Державний проектний інститут „Запоріжцивільпроект” м. Запоріжжя та ДП „Запорізький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою” м. Запоріжжя; інформування арбітрів та посередників НСПП про результати підготовки та підвищення кваліфікації на базі Інституту підвищення кваліфікації керівних кадрів Національної академії державного управління при Президентові України.

На початку наради Сергій Четвертак повідомив присутнім про результати роботи відділення НСПП в Запорізькій області. Так, упродовж 9 місяців 2014 року Відділенням вивчався стан соціально-трудових відносин у трудових колективах підприємств, установ, організацій всіх форм власності, які відносяться до різних галузей економіки Запорізької області, з метою запобігання виникненню соціального напруження та сприяння вирішенню наявних розбіжностей, а також звернув увагу на необхідність більш активної участі арбітрів і посередників НСПП в заходах, які проводяться Відділенням щодо запобігання й вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) та підвищення рівня правової культури сторін соціально-трудових відносин.

Завідувач сектора правового забезпечення Відділення М.В. Пель поінформувала присутніх про особливості розгляду колективного трудового спору на ДП „Державний проектний інститут „Запоріжцивільпроект”, який було зареєстровано розпорядженням НСПП № 062-р від 24.03.2014 з 9 вимогами найманих працівників. Так, за сприянням Відділення відбулось 10 узгоджувальних зустрічей з уповноваженим представницьким органом найманих працівників та керівництвом „ДП„ДПІ„Запоріжцивільпроект” щодо вжитих заходів адміністрації для задоволення вимог найманих працівників, 4 засідання примирної комісії. Проведені заходи сприяли значному зменшенню заборгованості із виплати заробітної плати та зниженню соціального напруження в колективі.

Головні спеціалісти сектора правового забезпечення Відділення Гусаров В.В. та Овчарова А.О. детально поінформували учасників наради про хід примирних процедур у колективних трудових спорах (конфліктах), вирішенню яких також сприяє Відділення.

Так, завдяки сприянню та проведеній роботі Відділення розпорядженням НСПП від 9 січня 2014 року № 001-р було зареєстровано колективний трудовий спір у ЗКП МЕ “Запоріжелектротранс” м. Запоріжжя з 4 вимогами найманих працівників (станом на 29.10.2014 не вирішено другу вимогу).

За результатами засідання трудового арбітражу були зняті з реєстрації як вирішені перша вимога найманих працівників (розпорядження НСПП № 016-р від 23.01.2014), та третя вимога найманих працівників (розпорядження НСПП № 023-р від 29.01.2014).

03.02.2014 трудовим арбітражем було прийнято рішення: задовольнити другу вимогу найманих працівників повністю, та четверту вимогу частково. Також, трудовим арбітражем було надано рекомендації власнику ЗКП МЕ „Запоріжелектротранс” - Запорізькій міській раді; департаменту житлово-комунального господарства Запорізької обласної державної адміністрації – як стороні Регіональної галузевої угоди, щодо посилення роботи по виконанню вимог найманих працівників та забезпечення контролю за їх виконанням.

Розпорядженням НСПП № 51-р від 05.03.2014 було знято з реєстрації четверту вимогу найманих працівників як вирішену, на підставі спільного листа сторін колективного трудового спору (конфлікту), та за відповідним поданням Відділення.

Працівниками Відділення неодноразово проводились узгоджувальні зустрічі зі сторонами колективного трудового спору, а також із головою первинної профспілкової організації підприємства, щодо виконання рішення трудового арбітражу адміністрацією підприємства.

З метою виконання рішення трудового арбітражу та стабілізації стану соціально-трудових відносин на підприємстві, відповідно до п.5 Положення про НСПП, беручи до уваги соціальну значимість робіт, які виконує підприємство, з метою попередження акцій соціального протесту, стабілізації стану соціально-трудових відносин на підприємстві та недопущення подальшого порушення норм чинного законодавства про працю, законодавства про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів), Відділенням було підготоване звернення до прокуратури Запорізької області щодо вжиття відповідно до ст.20 Закону України „Про прокуратуру” заходів для недопущення подальшого порушення норм чинного законодавства про працю, законодавства про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів).

Розглядаючи колективний трудовий спір на ДП „Запорізький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою” м. Запоріжжя, який зареєстровано розпорядженням НСПП № 150-р від 29.08.2014, було поінформовано присутніх, що в ході попереджувальних заходів фахівцями Відділення було здійснено аналіз стану соціально-трудових відносин, надані рекомендації щодо шляхів поліпшення стану соціально-трудових відносин, проведено 4 узгоджувальні зустрічі з керівником підприємства та представниками первинної профспілкової організації, а також керівника підприємства неодноразово заслуховували на обласній та міській комісіях з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

Проте, рівень заборгованості із виплати заробітної плати продовжував зростати. Негативний вплив на морально-психологічний клімат в колективі мала й зміна керівництва, відсутність заказів та введення неповного робочого дня на підприємстві.

У ході роботи примирної комісії було проведено 4 засідання, розглянуті всі 8 зареєстрованих розпорядженням НСПП вимог найманих працівників, заслухані сторони колективного трудового спору та запрошені на засідання.

Під час роботи примирної комісії були вирішені 4,5,6,7 та 8 вимоги найманих працівників.

Між керівництвом та найманими працівниками було встановлено дієвий діалог, знайдені компромісні рішення та домовленість щодо спільного подолання проблем підприємства.

Примирна комісія закінчила свою діяльність, проте вирішення спору триває.

Учасники семінару-наради брали активну участь в обговоренні зазначених питань. Так, арбітр НСПП Хохотва Г.М. та посередник НСПП Ковальов Є.Ф., які згідно Плану роботи НСПП на 2014 рік в жовтні поточного року пройшли навчання та підвищення кваліфікації на базі Інституту підвищення кваліфікації керівних кадрів Національної академії державного управління при Президентові України, повідомили про отриману корисну інформацію.

На завершення наради-семінару начальник Відділення подякував присутнім за плідну співпрацю та відзначив необхідність такої взаємодії для врегулювання ускладнень стану соціально-трудових відносин, конфліктних ситуацій в трудових колективах підприємств, установ, організацій Запорізької області шляхом застосування визначених чинним законодавством примирних процедур.