E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01024, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

Костянтин Бадьон, головний спеціаліст сектора аналітично-інформаційної роботи та прогнозування відділення НСПП в Одеській області


Одеса 31.10Чинне трудове законодавство України пропонує договірну форму взаємовідносин між роботодавцями та найманими працівниками, яка реалізується у колективному договорі підприємства (установи, організації). В ньому встановлюються взаємні зобов’язання сторін щодо регулювання виробничих, трудових та соціально-економічних відносин, узгодження інтересів працівників, роботодавців та уповноважених ними органів.

На даний час вкрай важливим є питання уникнення протиріч між сторонами соціально-трудових відносин в процесі укладення колективного договору або виконання його положень, які в подальшому можуть перерости у колективні трудові спори (конфлікти).

З метою попередження виникненню трудових конфліктів на підприємствах області, підвищення рівня правової культури з питань застосування колективних форм захисту трудових прав і соціально-економічних інтересів, начальником відділення Олександром Шрамковим та фахівцем відділення головним спеціалістом сектора аналітично-інформаційної роботи Костянтином Бадьоном взято участь у семінарі з профспілковим активом області, який проводився 29 жовтня 2014 року в залі засідань Федерації профспілок Одеської області. Тема семінару: «Основні завдання колективно-договірної роботи на 2015 рік».

Відкрив семінар голова Федерації профспілок Одеської області, депутат Одеської обласної ради В'ячеслав Буратинський. Було підведено підсумки колективно-договірної роботи у 2014 році, озвучено основні показники укладення та виконання колективних договорів в області. Він підкреслив значення колективного договору для забезпечення соціальної справедливості та рівності працюючих, вплив колдоговору на стан охорони праці на підприємствах та покращення умов праці в цілому. Закликав присутніх почати активізувати колдоговірну кампанію на 2015 рік.

Надалі слово було надане Поліні Накул, завідуючій відділом з соціально-економічних питань та правового захисту Федерації профспілок Одеської області, трудовому арбітру НСПП. Тема її виступу: «Про стан колдоговірних відносин в Одеській області в 2014 році та основні завдання колдоговірної роботи на 2015 рік». Було розкрито багато основних моментів, які слід враховувати при підготовці проектів колективних договорів. П. Накул було зазначено, що на сьогодні, в нестабільних соціально-економічних умовах, які є наслідком економічної кризи в країні, перед професійними організаціями постає основне завдання - збереження існуючих соціальних гарантій та пільг, а також створення дієвих механізмів захисту прав працівників та профспілок.

Наступними виступали Віктор Столяров, головний юрисконсульт ФПО з докладом на тему «Зміни в законодавстві з питань колективно-договірного регулювання» та Олена Мазур, начальник відділу соціально-економічних відносин та оплати праці Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації з виступом на тему «Спірні питання при реєстрації колективних договорів».

У своєму виступі Олександр Шрамков поінформував присутніх про стан соціально-трудових відносин в трудових колективах області, результатах діяльності Відділення по запобіганню виникненню, сприянню вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) у поточному році та зосередив увагу присутніх на деяких положеннях Закону України «Про колективні договори і угоди», при недотриманні яких виникають проблеми при реєстрації та вирішенні колективних трудових спорів (конфліктів).

Було підкреслено, що для уникнення трудових конфліктів на підприємствах потрібно чітко додержуватись положень чинного законодавства, дотримуватися прийнятих зобов’язань з метою врегулювання виробничих, трудових та соціально-економічних відносин на підприємствах.

По закінчені виступів учасників семінару з заключним словом виступив голова Федерації профспілок Одеської області В'ячеслав Буратинський.