E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Листопад 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01024, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

Гетьман Сергій, головний спеціаліст сектора аналітично-інформаційної роботи та прогнозування відділення НСПП в Харківській області

Харківська обласна державна адміністрація постійно тримає в полі зору питання, які відносяться до компетенції органів виконавчої влади в загальному комплексі соціально-економічного стану області, вживає заходи щодо забезпечення безперебійної роботи підприємств і організацій.

12.08.2014 року відбулося засідання колегії Департаменту інноваційного розвитку промисловості і транспортної інфраструктури Харківської обласної державної адміністрації, в якому взяв участь начальник відділення НСПП в Харківській області О.М. Дорожко. Засідання колегії проходило під головуванням директора Департаменту Є.Н. Водовозова. На засідання колегії були запрошені керівники ряду провідних промислових підприємств та наукових установ області.

Перший заступник директора Департаменту Г.П. Калабін ознайомив учасників засідання із існуючим станом справ у промисловому комплексі Харківщини, статистичними даними щодо результатів роботи промисловості за підсумками І півріччя поточного року, а також довів до присутніх інформацію про заходи, які вживаються для розвитку промислового комплексу Харківської області. Оцінюючи роботу промислового комплексу за 6 місяців 2014 року він зазначив, що незважаючи на вплив економічної кризи, промисловим підприємствам Харківщини вдалося забезпечити позитивні показники роботи у напрямі реалізації продукції. Так, за І півріччя 2014 року реалізовано промислової продукції, здійснено промислових робіт і послуг на загальну суму 33,8 млрд. грн., що на 3,4 млрд. грн. перевищує результат аналогічного періоду попереднього року. За обсягами реалізованої промислової продукції Харківська область займає 7 місце серед регіонів України.

У цьому році підприємствами промисловості освоєно 564 млн. грн. капітальних інвестицій. Найбільший обсяг інвестицій отримує машинобудівний комплекс області. На долю машинобудівних підприємств припадає 40,0% від загальної величини освоєних капітальних інвестицій, серед цих підприємств: ДП «Укрспецвагон», ДП завод «Електроважмаш», ВАТ «Турбоатом», Харківське державне авіаційне виробниче підприємство, ДП «ХМЗ «ФЕД» та ін.

Поряд із позитивними показниками роботи на підприємствах промисловості зберігаються вагомі проблемні питання, серед них провідною є заборгованість із виплати заробітної плати. Слід зазначити, що 70,0% від загальної величини боргу із виплати заробітної плати по підприємствах Харківської області припадає саме на промислові підприємства. Причиною цьому є невизначеність на державному рівні щодо державних замовлень, відсутність коштів на розвиток науково-технічної та промислової політики, втрата ринків збуту, несвоєчасне повернення ПДВ та інше.

У ході роботи колегії виступили керівники восьми підприємств м. Харкова, серед яких: президент корпорації «Бісквіт-Шоколад» А.А. Коваленко, генеральний директор ХДАВП А.К. М’ялиця, голова правління ПАТ «ХМЗ «Світло шахтаря» О.М. Ковальчук, генеральний директор ДП «Завод ім. В.О. Малишева» В.Є. Федосов, головний інженер ПАТ «Турбоатом» Г.І. Іщенко, директор Інституту «Укрдіпроважмаш» О.Б. Ситник, головний конструктор Казенного підприємства «Харківське конструкторське бюро з двигунобудування» С.О. Альохін, головний інженер із перспективних розробок ПАТ «Харківський тракторний завод ім. С. Орджонікідзе» Ю.К. Шаповалов. Керівники підприємств піднімали питання щодо необхідності проведення зустрічей з представниками влади всіх рівнів та керівниками промислових підприємств, у тому числі і на національному рівні, з приводу пошуку шляхів розвитку вітчизняного ринку. Для багатьох промислових підприємств на даний час найактуальнішим питанням залишається взаємодія органів державної влади у процесі реалізації державної політики у сфері розвитку внутрішнього ринку збуту в Україні.

На засіданні колегії з інформацією виступив начальник Відділення О.М. Дорожко. У своєму виступі він довів до відома членів колегії та присутніх інформацію про завдання та функції відділення НСПП, підкреслив, що саме борги із виплати заробітної плати найчастіше стають причиною виникнення конфліктів, ознайомив із ходом врегулювання колективних трудових спорів, зареєстрованих на підприємствах м. Харкова, висвітлив роботу Відділення із підприємствами, що перебувають на обліку Відділення з метою здійснення заходів щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів), а також внесених до Бази даних підприємств, які відзначаються підвищеним рівнем конфліктогенності.

За результатами роботи колегії у відділенні НСПП в Харківській області проведено робочу нараду та обговорено перспективи подальшої роботи у напрямі вирішення колективних трудових спорів (конфліктів), запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) на підприємствах-боржниках із виплати заробітної плати, а також розглянуті питання, що потребують першочергової уваги по стану стабілізації соціально-трудових відносин на ряді підприємств області.