E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Листопад 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01024, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

Відділення Національної служби посередництва і примирення в Львівській області

29 липня 2014 року відбулося чергове засідання Франківської районної у місті Львові комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат за участю членів районної комісії, зокрема представника відділення Національної служби посередництва і примирення в Львівській області, керівників окремих підприємств, організацій.

Керуючись статтею 15 Закону України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)", статтею 34 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" з метою забезпечення координації заходів Національної служби посередництва і примирення та органів місцевого самоврядування у питаннях сприяння поліпшенню стану соціально-трудових відносин та запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів), їх своєчасному вирішенню відділення НСПП в Львівській області відповідно до розпорядження Львівського міського голови залучене до участі у засіданнях комісій з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати та забезпечення своєчасності і повноти сплати податків, що проводяться районними адміністраціями Львівської міської ради.

Упродовж липня поточного року відділенням НСПП в Львівській області взято участь у роботі 8 комісій з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати, що проводились районними адміністраціями Львівської міської ради.

На засіданні Франківської районної у місті Львові комісії з питань погашення заборгованості з виплати заробітної плати 29.07.2014 р. розглянуто соціально-економічну ситуацію у Львівському центрі інституту космічних досліджень НАНУ НКАУ щодо заборгованості із виплати заробітної плати, яка має тенденцію до збільшення, виокремлено проблемні питання та визначено шляхи їх вирішення.

Відповідно до здійсненого відділенням НСПП аналізу, загальна сума боргу із виплати заробітної плати на підприємствах, в установах, організаціях міста Львова має тенденцію до зменшення і станом на 01.07.2014 р. становить 21,6 млн. грн. У порівнянні до попереднього місяця заборгованість зменшилась на 800,0 тис. грн., або на 3,6 %. У порівнянні до даних станом на 01.01.2013 р. відбулося значне зменшення заборгованості на 12,7 млн. грн. (37,0%) та до початку поточного року на 10,3 млн. грн., або на 32,3%.

Станом на 01.07.2014 р. у місті Львові налічується 61 підприємство-боржник із виплати заробітної плати. Найбільша кількість підприємств-боржників, а саме 60,6% припадає на економічно активні підприємства. На економічно неактивні підприємства припадає 13,1%, та кількість підприємств-банкрутів становить 26,2% від загальної кількості підприємств-боржників.

Для посилення контролю у частині погашення заборгованості із виплати заробітної плати при заслуховуванні на комісіях з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати керівників підприємств-боржників звертається особлива увага на необхідність дотримання графіків погашення боргів та виконання взятих зобов'язань. Щомісячно на засіданнях районних у місті Львові комісій з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати проводиться аналіз підприємств, які не дотримались наданих раніше графіків погашення.

Слід зазначити, що по результатах роботи комісій з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати та відповідно до повідомлень завідуючих інформаційно-консультаційними центрами НСПП у зв'язку з загостренням стану соціально-трудових відносин відділенням Національної служби у липні поточного року внесено 9 райавтодорів області до Бази даних підприємств, що відзначаються підвищеним рівнем конфліктогенності. У даний час відділенням НСПП в Львівській області здійснюється сприяння у врегулюванні випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин у філіях "Бродівський райавтодор", "Буський райавтодор", "Дрогобицький райавтодор", "Жидачівський райавтодор", "Жовківський райавтодор", "Кам’янка-Бузький райавтодор", "Мостиський райавтодор", "Пустомитівський райавтодор", "Турківський райавтодор" ДП "Львівський облавтодор" ПАТ ДАК "Автомобільні дороги України" з чинника дестабілізації щодо невиплати заборгованої заробітної плати.