E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01024, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

Оксана Скоробогатько, головний спеціаліст сектора правового забезпечення відділення НСПП в Харківській області
30.07.2014 року начальник відділення Національної служби посередництва і примирення в Харківській області О.М. Дорожко та головний спеціаліст сектора правового забезпечення О.В Скоробогатько здійснили виїзд до індустріальної групи Української промислової енергетичної компанії (УПЕК), до складу якої входить ряд ведучих машинобудівних підприємств м. Харкова і Харківської області, зокрема: Лозівський ковальсько-механічний завод (ЛКМЗ), Харківський підшипниковий завод («ХАРП»), Харківський електротехнічний завод "Укрелектромаш", Харківський верстатобудівний завод "Харверст", Українська ливарна компанія.
Фахівці Відділення зустрілися з народним депутатом України, Почесним Президентом індустріальної групи «УПЕК», головою спільного представницького органу роботодавців Харківської області А.М. Гіршфельдом, провели узгоджувальну зустріч із заступником голови ради директорів С.І. Нестругиним та генеральним директором Т.В. Хрущовою .
Стан соціально-трудових відносин у п’яти вищезазначених підприємств індустріальної групи «УПЕК» перебуває на обліку Відділення з метою здійснення заходів щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів), через такий чинник дестабілізації стану соціально-трудових відносин як порушення законодавства про оплату праці (наявність заборгованості із виплати заробітної плати).
У ході зустрічі А.М. Гіршфельд окреслив основні першочергові завдання, що турбують працівників підприємств, проінформував про можливість найближчим часом частково погасити заборгованість із виплати заробітної плати працівникам «УПЕК».
Заступник голови ради директорів С.І. Нестругин пояснив, яка в дійсний час ситуація склалася на підприємствах «УПЕК», наголосив, що в останній час були втрачені ринки збуту виробленої продукції, йде процес пошуку нових ринків збуту, відмітив значну заборгованість за поставлену продукцію та відсутність коштів у підприємств-замовників на придбання необхідних їм виробів у «УПЕК». Він пояснив, що в умовах загострення фінансової кризи особливо болісною для підприємств стає проблема ринку збута в Україні, немає нарощування об’ємів продукції на підприємстві, у зв’язку з недостатньою кількістю замовлень.
Він підкреслив і наголосив, що взаємодія органів державної влади у процесі реалізації державної політики у сфері розвитку внутрішнього ринку збуту в Україні – на теперішній час залишається найактуальнішим питанням для багатьох промислових підприємств і запропонував в найкоротший термін, спільними зусиллями організувати зустріч з представниками влади та керівниками промислових підприємств на національному рівні з цього питання.
Начальник відділення О.М. Дорожко поінформував керівництво індустріальної групи «УПЕК» стосовно питань компетенції Національної служби посередництва і примирення, надав консультації та роз’яснення стосовно застосування законів України «Про соціальний діалог в Україні» та «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)». Також він привернув увагу учасників зустрічі до такого напряму роботи Відділення як проведення оцінки відповідності критеріям репрезентативності суб’єктів сторін профспілок і організацій роботодавців на територіальному рівні; ознайомив із основними етапами визначення і оцінки відповідності критеріям репрезентативності; підкреслив роль соціального діалогу в забезпеченні стабільних трудових, соціальних та економічних відносин в Україні.
У ході зустрічі були обговорені питання, пов’язані і стабілізацією стану соціально-трудових відносин, погашення існуючих на підприємствах боргів із виплати заробітної плати, виконання існуючих колективних договорів.
Учасниками зустрічі досягнута угода про всебічну подальшу співпрацю і взаємне інформування щодо стану справ на підприємствах «УПЕК» та намічені заходи у напрямку стабілізації стану соціально-трудових відносин.