E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01024, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

Корнят В.М. тернопільКорнят В.М., заступник начальника відділення НСПП в Тернопільській області – завідувач сектора аналітично-інформаційної роботи та прогнозування


На сьогодні відділення Національної служби посередництва і примирення в Тернопільській області здійснює комплекс заходів, спрямованих на усунення чинників дестабілізації стану соціально-трудових відносин та вживає всі необхідні заходи щодо зменшення соціального напруження у колективах філій райавтодорів ДП «Тернопільський облавтодор» ДАК «Автомобільні дороги України», які з березня 2014 року знаходяться на обліку відділення НСПП з метою здійснення заходів щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів).

Керівництвом Облавтодору не виконано заплановане погашення заборгованості із виплати заробітної плати працівникам філій райавтодорів за період роботи березень-травень 2014 року. Не зважаючи на проведену працівниками філій 17 червня 2014 року акцію соціального протесту у формі пікетування Тернопільської обласної державної адміністрації, погашення заборгованості із виплати заробітної плати перед найманими працівникам філій не відбулось.

Відповідно до отриманих роз’яснень під час проведення акції соціального протесту 3 липня 2014 року, до відділення НСПП в Тернопільській області звернулися працівники філій райавтодорів області з проханням надати роз’яснення норм Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» та інших нормативно-правових актів у сфері законодавства про працю.

Під час робочої зустрічі, яка відбулась у Відділенні, Н.М. Шершньова, начальник відділення НСПП в Тернопільській області, детально роз’яснила присутнім статтю 2 Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» та звернула увагу працівників філій на ст. 17 даного Закону, роз’яснивши поняття «страйку» та порядок його проведення, при цьому зазначила, що страйк застосовується як крайній засіб (коли всі інші можливості вичерпано) вирішення колективного трудового спору (конфлікту).

Заступником начальника відділення В.М. Корнятом було надано присутнім методичні рекомендації щодо формування вимог, порядку і строків їх розгляду, вступу у колективний трудовий спір (конфлікт), процедуру його розгляду та оформлення підписного листа по висуненню вимог найманих працівників.

Крім цього, упродовж проведення зустрічі представники ініціативної групи від найманих працівників філій райавтодорів області зверталися з питаннями щодо надання роз’яснень законодавства про порядок оплати праці, нарахування пільг, компенсацій та з інших питань у сфері законодавства про працю, на що отримали змістовні та вичерпні відповіді.

На завершення зустрічі присутнім представникам філій було запропоновано за участю представників відділення Національної служби посередництва і примирення в Тернопільській області провести роз’яснювальну роботу серед працівників філій райавтодорів щодо аналізу стану соціально-трудових відносин на підприємстві, порядку висунення вимог та вступу у колективний трудовий спір, а у разі необхідності – проведення зборів трудового колективу.

18 липня поточного року з метою стабілізації стану трудових відносин у філіях райавтодорів, у приміщенні Відділення відбулась робоча зустріч з керівником ДП «Тернопільського облавтодору» ДАК «Автомобільні дороги України» Ю.П. Іваницею та головою Тернопільської об’єднаної профспілкової організації працівників шляхових господарств В.А. Липницьким, на якій були визначені шляхи подальшої спільної роботи Відділення та представників підприємства по відстеженню стану соціально-трудових відносин, визначенню проблемних питань та заходи щодо їх вирішення.