E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Лютий 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01024, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

Сектор аналітично-інформаційної роботи та прогнозування відділення НСПП в Хмельницькій області


Хмельницький 22.07Відповідно до Плану роботи відділення НСПП в Хмельницькій області 18.07.2014 року у конференц-залі Хмельницької торгівельно-промислової палати проведено семінар-нараду по підсумках роботи за 1 півріччя 2014 року. У роботі семінару, окрім фахівців Відділення, взяли участь представники управлінь та департаментів Хмельницької облдержадміністрації, Хмельницької міської ради, Федерації профспілок та організації роботодавців Хмельницької області, наукові працівники Хмельницького національного університету, трудові арбітри та незалежні посередники Національної служби посередництва і примирення.

У своєму виступі начальник Відділення Тетяна Бабич зазначила, що упродовж 1 півріччя 2014 р. Відділення продовжувало здійснювати ряд організаційних та практичних заходів, спрямованих на поліпшення стану соціально-трудових відносин на підприємствах, в установах та організаціях Хмельниччини з урахуванням загальних економічних тенденцій розвитку Подільського краю. При цьому, основна увага була спрямована на вивчення стану соціально-трудових відносин та пошуку шляхів його покращання у трудових колективах підприємств, установ та організацій області, що відзначаються підвищеним рівнем конфліктогенності; здійснення превентивних заходів по усуненню чинників, що призвели до ускладнення стану соціально-трудових відносин; сприяння зменшенню соціального напруження та прийняття компромісних рішень між сторонами конфліктів при проведенні акцій соціального протесту; здійснення посередництва між роботодавцями та найманими працівниками у ході проведення примирних процедур; забезпечення поінформованості громадськості, органів державної влади та органів місцевого самоврядування, професійних спілок, роботодавців та їх об’єднань.

Було особливо наголошено, що внаслідок заходів, здійснених у ході сприяння вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів) за 1 півріччя 2014 року погашено найманим працівникам області 9032,0 тис. грн. заборгованої їм заробітної плати, вирішено 2 колективних трудових спорів та врегульовано 12 дестабілізаційних чинників на 10 підприємствах області. Окрім того, 1 підприємство було знято з обліку у зв’язку із припиненням трудових відносин, а ще 1 – у зв’язку із переростанням у КТС. Всього ж з початку року на обліку Відділення у системі БДП та ЗКТС перебувало 40 підприємств.

У рамках здійснення Відділенням заходів із запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) за січень-червень 2014 року проведено 20 узгоджувальних зустрічей та взято участь у 29 засіданнях обласної, міської та окремих рай/міських комісіях з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, інших соціальних виплат, де було заслухано 85 керівників підприємств області, а загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати на зазначених підприємствах склала 19,5 млн. грн.

У цілому, зазначила Т. Бабич, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року результативність та ефективність діяльності Відділення покращилась, чому сприяла налагоджена співпраця з органами місцевої державної влади, органами місцевого самоврядування, Федерацією профспілок Хмельницької області, організаціями профспілок та роботодавців Хмельницької області.

У ході семінару-наради фахівці Відділення, трудові арбітри та незалежні посередники НСПП ознайомили його учасників із змінами у чинному законодавстві України з питань трудових правовідносин, досвідом роботи із сприяння вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів) та відповіли на чисельні запитання присутніх.

Результати наради засвідчили, що подібні заходи призводять до підвищення правової культури учасників соціально-трудових відносин та сприяють популяризації діяльності Національної служби посередництва і примирення.