E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Лютий 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01024, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

Марина Максименко, в.о. начальника – завідувач сектора правового забезпечення відділення НСПП в Чернігівській області


Згідно прогнозних даних відділення НСПП в Чернігівській області (далі – Відділення) у ІІ півріччі 2014 року можливе загострення стану соціально-трудових відносин та виникнення конфліктних ситуацій у галузі житлово-комунального господарства. Тому, з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) значна увага Відділення приділяється підприємствам цієї галузі.

16 липня 2014 року у приміщенні Відділення відбулась робоча зустріч в.о. начальника – завідувача сектора правового забезпечення Марини Максименко з головою обласної організації профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення Віталієм Ємельяненком.

У ході зустрічі було обговорено основні проблеми галузі житлово-комунального господарства, конфліктогенні чинники, які можуть спровокувати ускладнення стану соціально-трудових відносин.

Зокрема, було з’ясовано ситуацію на комунальних підприємствах області, які на даний час перебувають у системі запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів): КП «Водоканал» Ріпкинської селищної ради, КП «Щорська житлово-експлуатаційна дільниця» Щорської міської ради, КП «Водоканал» Ладанської селищної ради, КП електромереж зовнішнього освітлення «Міськсвітло» Прилуцької міської ради, а також, КП «ВУКГ» Ніжинської міської ради, КП «Благоустрій» Коропської селищної ради, КП «Облавтосервіс» Чернігівської обласної ради.

Основною причиною дестабілізації стану соціально-трудових відносин стала заборгованість із виплати заробітної плати, що спричинена складним фінансово-економічним становищем підприємств через:

– несвоєчасні та не в повному обсязі розрахунки споживачів за спожиті житлово-комунальні послуги з боку підприємств, установ та організацій і, особливо, населення;

– збиткову виробничу діяльність підприємств;

– невідповідність фактичних витрат підприємств житлово-комунального господарства діючим тарифам на послуги;

– зростання дебіторської та кредиторської заборгованостей;

– експлуатацію морально і фізично зношеного обладнання та відсутність інвестицій на впровадження енергозберігаючих технологій та технічне переоснащення підприємств.

За результатами обговорення ситуації на комунальних підприємствах, намічені спільні заходи щодо покращення їх стану. Наголошено на вдосконаленні соціального діалогу між найманими працівниками і роботодавцями, об’єднання зусиль з метою надання правової підтримки в питаннях усунення дестабілізаційних чинників, які негативно впливають на стан соціально-трудових відносин, з метою недопущення незаконних проявів протестної активності найманих працівників підприємств.