E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Лютий 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01024, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

Тетяна Трошина, завідувач сектора аналітично-інформаційної роботи та прогнозування відділення НСПП в Луганській області


Луганськ 9.0703 липня 2014 року відділенням НСПП в Луганській області проведена планова нарада-семінар за участю представників позаштатних інституцій НСПП.

На порядку денному стояли питання підведення підсумків роботи відділення НСПП в I півріччі 2014 року, стан соціально-трудових відносин на підприємствах області найбільш конфліктогенних галузей, визначення подальших шляхів взаємодії з представниками позаштатних інституцій НСПП.

Відкрила семінар начальник відділення НСПП Анна Мосіна, яка стисло поінформувала про підсумки роботи упродовж січня-червня поточного року. При цьому вона підкреслила, що упродовж 2-х останніх років спостерігається тенденція збільшення кількості ускладнень стану соціально-трудових відносин на підприємствах, в установах і організаціях комунальної та державної форм власності.

Так, з 20 колективних трудових спорів (конфліктів), вирішенню яких відділення НСПП сприяло у поточному році, 9 спорів виникло на підприємствах комунальної форми власності та 9 – на державних підприємствах. Окрім цього, стан соціально-трудових відносин на 9 підприємствах області упродовж I півріччя 2014 року було взято на облік відділення НСПП з метою здійснення заходів щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів), з них 4 підприємства комунальної форми власності. Узагальнення причин виникнення цих ускладнень свідчить, що основна причина погіршення стану соціально-трудових відносин – це несвоєчасна виплата заробітної плати та накопичення заборгованості з неї.

У свою чергу, серед підприємств комунальної форми власності переважна більшість припадає на сферу житлово-комунального господарства. Це пояснюється тим, що збільшується заборгованість найманим працівникам цієї сфери діяльності з причин ненадходження коштів за надані послуги, зниження замовлень, проблемами із проходженням коштів через органи держказначейства.

По другому питанню виступили арбітр НСПП – працівник обкому організації працівників охорони здоров’я, яка розповіла про стан соціально-трудових відносин в медичних установах та закладах області, та посередник НСПП – працівник управління праці та соціального захисту населення Луганської міської ради. Арбітр НСПП повідомила, що стурбованість обласної профспілки працівників охорони здоров’я викликає стан виплати заробітної плати медичним працівникам. Так, у трудових колективах окремих медичних установ Луганської області не виплачено аванс за червень, або виплачено у розмірі 30%. Посередник НСПП зазначила, що упродовж останнього місяця значно зросла кількість підприємств приватної форми власності, які припиняють свою діяльність. У зв’язку з цим, проблемні питання – дотримання норм чинного законодавства щодо вивільнення працівників та повного розрахунку з ними.

Із заключним словом виступила начальник відділення НСПП, яка подякувала всім присутнім представникам позаштатних інституцій НСПП за взаємодію зі Службою. Вона підкреслила, що на теперішній час у напрямі забезпечення стабільності стану соціально-трудових відносин чимала роль відведена позаштатним інституціям НСПП, які є представниками і роботодавців, і профспілок усіх рівнів, і місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. Від їх небайдужості, професійного рівня залежить своєчасне інформування відділення НСПП та, у свою чергу, оперативне реагування фахівців Служби на ускладнення стану соціально-трудових відносин на проблемних підприємствах, в установах і організаціях Луганської області.