E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Травень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01024, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

Відділення НСПП в Дніпропетровській області

Дніпропетровськ 20.0617 червня 2014 року в місті Дніпропетровську відбувся регіональний семінар «Вирішення трудових спорів в Україні: Нова модель та перспективи її впровадження в Україні», організаторами якого виступили Представництво Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні та Федерація металургів України. У семінарі взяли участь представники Дніпропетровської територіальної тристоронньої соціально-економічної ради, Федерації металургів України, відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області (далі – відділення НСПП), незалежні експерти, трудові арбітри та незалежні посередники.

Тренером-модератором заходу виступила Зарько Н.І., керівник Експертної групи та Робочого комітету із розроблення Нової моделі, член наглядової ради шведсько-українського проекту вирішення трудових спорів в Україні, незалежний експерт, керівник секретаріату Національної тристоронньої соціально-економічної ради при Президентові України в 2006-2011 роках.

На відкритті семінару вступне слово надали Сергеєву В.В., голові Федерації організацій роботодавців Дніпропетровщини, співголові Дніпропетровської територіальної тристоронньої соціально-економічної ради від сторони роботодавців, раднику голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації, який доповів про досягнення промисловості Дніпропетровської області та збереження результативності роботи підприємств у тяжких умовах сьогодення. Сергеєв В.В. виразив сподівання, що надалі колективні трудові спори будуть вирішуватися без особливих ускладнень, для чого нагально необхідним є впровадження Нової моделі вирішення трудових спорів в Україні.

Начальник відділення НСПП Чуб І.А. розповів про проблеми та протиріччя існуючої системи вирішення колективних трудових спорів в Україні, виступив у підтримку запровадження Нової моделі.

Керівник Експертної групи та Робочого комітету із розроблення Нової моделі Зарько Н.І. докладно охарактеризувала Нову модель вирішення трудових спорів в Україні: передумови, основні риси та перспективи її впровадження. Зарько Н.І. також відповіла на запитання учасників семінару, зазначивши, що реалії функціонування підприємств у Швеції дуже відрізняються від вітчизняних, тому положення Нової моделі повинні ще обговорюватися в сторонах соціального діалогу та вдосконалюватися, щоб найбільше сприяти спрощенню та оперативності позасудових процедур. Якісно має змінитися і роль НСПП у зв’язку з розширенням її повноважень і функцій.

У процесі інтерактивної дискусії учасники заходу прийшли до спільної думки, що при вирішенні трудового спору обидві сторони не повинні зашкодити спільному інтересу, тому задля цього мають йти на певні компроміси. Також, обговорювалися проблеми вирішення трудових спорів на малих підприємствах, доцільність існування комісій по трудовим спорам та складнощі з укладанням і переукладанням колективних угод.

Учасники семінару взяли участь у діловій грі по моделюванню процедур під час вирішення трудового спору застосовуючи Нову модель вирішення спорів, після чого працювали в групах, які сформувалися з представників сторін профспілок, роботодавців та відділення НСПП з його позаштатними інституціями. Ці групи вносили пропозиції по вдосконаленню Нової моделі вирішення трудових спорів в Україні та інших законодавчих актів.

За підсумками роботи регіонального семінару «Вирішення трудових спорів в Україні: Нова модель та перспективи її впровадження в Україні» представники відділення НСПП, Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок та Федерації організацій роботодавців Дніпропетровщини домовилися у тижневий термін підготувати свої пропозиції до Нової моделі та надати їх керівнику Експертної групи та Робочого комітету із розроблення Нової моделі.

Всі учасники семінару мають надію, що незабаром на Україні буде створена дієва система вирішення трудових спорів, яка сприятиме підвищенню ролі сторін соціального діалогу та інституціональної спроможності НСПП, налагодженню ефективної співпраці між ними та впровадженню нових підходів до спільної відповідальності.