E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Травень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01024, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

Відділення НСПП в Полтавській області

Відповідно до завдань, визначених Положенням про Національну службу посередництва і примирення, затвердженого Указом Президента України від 17 листопада 1998 року №1258/98 (з наступними змінами), відділення НСПП в Полтавській області (далі – Відділення), взаємодіє в межах своєї компетенції з обласною державною адміністрацією, обласною радою профспілок, обласним об’єднанням організацій роботодавців. Відтак, 16 червня 2014 року начальник Відділення Сергій Замицький провів робочу зустріч з новопризначеним першим заступником голови облдержадміністрації Олегом Пруглом, під час якої було обговорено Прогноз розвитку соціально-трудових відносин та виникнення колективних трудових спорів (конфліктів) в області у другому півріччі 2014 року (далі – Прогноз).

Начальник Відділення наголосив, що основними факторами, які впливатимуть на соціальний настрій в трудових колективах промислових підприємств це: значне зменшення обсягів виробництва продукції, скорочення робочого часу та чисельності працюючих, часткова або повна зупинка низки підприємств, несвоєчасна виплата заробітної плати та накопичення зарплатних боргів. Враховуючи, що значна частина товаровиробників області (особливо машинобудівників) були орієнтовані на ринки Російської Федерації та інших країн СНД, прогнозується погіршення стану соціально-трудових відносин та накопичення протестного потенціалу в цих трудових колективах. До таких підприємств відносяться насамперед такі: ПАТ «Полтавський автоагрегатний завод», ПАТ «Полтавахіммаш», м. Полтава; ПАТ «Кременчуцький сталеливарний завод», ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод», м. Кременчук; ВП «Лубенський верстатобудівний завод» ПАТ «Мотор Січ», м. Лубни та інші.

Серед трудових колективів підприємств, що здійснюють свою діяльність у сфері будівництва, найбільш конфліктогенними вбачаються філії ДП «Полтавський облавтодор» ПАТ «ДАК «Автомобільні дороги України», де існує заборгованість із виплати заробітної плати. Відділення взаємодіє з представниками сторін соціально-трудових відносин філій та обласною державною адміністрацією, стримує наміри найманих працівників вдатися до

незаконних акцій соціального протесту, а також сприяло прийняттю на Пленумі центрального комітету профспілки працівників автомобільного транспорту та дорожнього господарства України рішення щодо започаткування процедури колективного трудового спору на національному рівні.

У Прогнозі наголошено, що зменшення обсягів податкових надходжень, яке відбуватиметься на фоні зростання тарифів на комунальні послуги, ускладнюватиме в другому півріччі дотримання термінів виплати заробітної плати працівникам закладів і підприємств, що фінансуються за рахунок коштів місцевих бюджетів. Відтак, прогнозується виникнення трудових конфліктів насамперед у КП «Полтаваелектроавтотранс» (м. Полтава) і КП «Кременчуцьке тролейбусне управління» (м. Кременчук), у разі неспроможності відповідних міських рад надати їм фінансову допомогу. З огляду на стан місцевих бюджетів, Відділення прогнозує зростання протестного потенціалу в колективах закладів освіти, охорони здоров’я й культури, здебільшого через зниження рівня реальної заробітної плати та затримки з її виплатами у ІV кварталі 2014 року. Це може призвести як до колективних акцій соціального протесту (насамперед освітян), так і збільшенням звернень громадян до центральних і місцевих органів виконавчої влади.

Після обговорення Прогноз, відповідно до резолюції керівника облдержадміністрації, спрямований директорам її департаментів та міським головам для розгляду і вжиття заходів, у межах їх повноважень.

Також, Сергій Замицький і Олег Пругло обговорили хід вирішення вимог найманих працівників у колективних трудових спорах на ПАТ «Галещина, машзавод» та КП ««Полтавська міська шляхово-експлуатаційна дільниця». При цьому, начальник Відділення відзначив, що керівництво облдержадміністрації уважно ставиться до всіх пропозицій та рекомендацій, які вносило Відділення, а також сприяє вирішенню вимог учасників спорів, відповідно до вимог статті 24 Закону України «Про місцеві державні адміністрації».

У цей же день Прогноз був обговорений з головою обласної ради профспілок Леонідом Вернигорою та наданий голові правління обласного об’єднання організацій роботодавців Сергію Змієвцю.