E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Травень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01024, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

p align="center" style="text-align: justify;">Костянтин Бадьон, головний спеціаліст сектора аналітично-інформаційної роботи та прогнозування відділення НСПП в Одеській області


Одеса 17.0616 червня п.р. начальник Відділення Олександр Шрамков провів робочу зустріч з начальником відділу праці управління соціальної політики Іллічівської міської ради, завідувачем інформаційно-консультаційним центром Кристиною Федорівною Кафтя, в якій взяли участь фахівці Відділення: головний спеціаліст сектора правового забезпечення Анатолій Савчук та головний спеціаліст сектора аналітично-інформаційної роботи та прогнозування відділення НСПП в Одеській області Костянтин Бадьон.

Було обговорено питання стану соціально-трудових відносин, у частині укладання колективних договорів на підприємствах, в установах та організаціях в м. Іллічівську.

Відкрив зустріч начальник відділення НСПП в Одеській області, який поінформував про основні напрями діяльності, результати та показники роботи Відділення у першому кварталі 2014 року.

Кристина Кафтя у свою чергу розповіла, що колективні договори завжди відігравали значну роль у вирішенні всіх питань, які виникають на підприємстві. В умовах ринку їх роль зростає, оскільки колективний договір на підприємстві будь-якої форми власності на сьогодні є головним нормативно-правовим актом, який не тільки регламентує і встановлює взаємовідносини між роботодавцем і трудовим колективом, але й гарантує відповідний захист прав та інтересів працівників з багатьох соціальних питань зайнятості та створення додаткових робочих місць, нормування, оплати праці, преміювання, режиму праці та відпочинку, охорони праці, додаткових пільг, гарантій та компенсацій.

Прийнятий на загальних зборах трудового колективу та підписаний уповноваженими представниками сторін колективний договір підлягає повідомній реєстрації.

Відсутність колективного договору на підприємстві, в організації чи установі призводить до обмеження можливостей захисту прав найманих працівників лише умовами, визначеними у трудовому договорі і законодавстві, яким визначаються державні гарантії переважно на мінімальному рівні.

Укладання колективного договору дає можливість підприємству довести правомірність включення до валових видатків сум матеріальної допомоги, оформити відпустку працівника за свій рахунок, надавати додаткову відпустку за ненормований робочий день тощо.

На 1 квітня 2014 року в м. Іллічівську чисельність найманих працівників, які охоплені колдоговорами, складає 23297 осіб або 98,9 % від облікової чисельності штатних працівників по місту. Протягом І кварталу 2014 року фахівцями відділу праці та соціально-трудових відносин Управління соціальної політики Іллічівської міської ради надано 30 консультацій щодо складання колективних договорів та їх реєстрації.

Сторонами було розглянуто стан соціально-трудових відносин на підприємствах міста Іллічівська, особливу увагу було приділено градообразуючому підприємству – Іллічівському морському торгівельному порту, у зв’язку з тим, що останнім часом зменшився грузопотік в портах області.

Олександр Шрамков також зазначив, що завдяки постійній співпраці Відділення з органами влади та місцевого самоврядування, професійними спілками та об’єднаннями роботодавців, здійснюються заходи з метою стабілізації стану соціально-трудових відносин, надаються відповідні консультації, рекомендації і пропозиції з метою усунення конфліктних чинників на підприємствах Одещини.

Наприкінці зустрічі учасники домовилися про подальшу співпрацю, направлену на забезпечення захисту прав найманих працівників на підприємствах Одеської області.