E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Травень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01024, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

Відділення НСПП у Вінницькій області


12 червня 2014 року І. Андрущак, начальник відділення НСПП у Вінницькій області (далі – Відділення), взяв участь у пленарному засіданні Ради Федерації профспілок Вінницької області з порядком денним: «Завдання профспілок щодо захисту соціально-економічних прав та інтересів працюючих в сучасних умовах».

Із вступним словом виступив голова Федерації профспілок Вінницької області В. Паращук, який зазначив, що в умовах надзвичайно складної економічної ситуації в Україні спостерігаються негативні тенденції зниження та замороження державних соціально-економічних гарантій, збільшення кількості порушень трудових прав працюючих роботодавцями, зниження рівня життя працюючих та довіри до профспілок у суспільстві. Також, профспілки стурбовані вкрай високим рівнем тінізації економіки, однією із складових якої є виплата заробітної плати «у конвертах» та праця без належного оформлення. Ці явища знищують цивілізовані трудові відносини і несуть загрозу національній економіці, оскільки зменшують надходження до бюджетів та державних соціальних фондів.

Заступник голови Федерації профспілок Вінницької області М. Колесник відзначив важливість співпраці профспілок області з Відділенням у сфері захисту соціально-економічних прав та інтересів працюючих, а саме створення на рівні області спільних робочих груп для вивчення стану додержання вимог законодавства про працю, положень колективних договорів, підготовки спільних пропозицій щодо внесення змін до трудового законодавства та заходів, спрямованих на стабілізацію стану соціально-трудових відносин.

І. Андрущак у своєму виступі окреслив проблеми існуючої системи вирішення трудових спорів в Україні та презентував Нову модель вирішення трудових спорів, мета якої – формування ефективного механізму їх вирішення. «Нова модель, – наголосив він – передбачає максимальне залучення профспілкових організацій до процедур вирішення трудових спорів на всіх етапах. Профспілкам, зокрема, буде надано права визначати особливості вирішення трудових спорів у колективних договорах і угодах, представляти інтереси працівників під час вирішення спорів, брати участь у переговорах, у роботі трудових арбітражів, направляти своїх представників до судів загальної юрисдикції».

І. Андрущак зауважив, що Нова модель вирішення трудових спорів в Україні сприятиме досягненню соціальної стабільності, підвищенню ролі сторін соціального діалогу, ефективному вирішенню проблем у сфері соціально-трудових відносин. По завершенню виступу начальник Відділення акцентував увагу на актуальних питаннях проведення оцінки відповідності критеріям репрезентативності сторін профспілкових організацій, зокрема щодо порядку та строків подання документів.

Заслухавши та обговоривши інформацію, учасники засідання дійшли висновку, що для утвердження в Україні соціальної справедливості та досягнення успіхів у запровадженні політики і стратегій, спрямованих на її забезпечення потрібні консолідовані дії профспілок, роботодавців, державних органів, органів місцевого самоврядування та громадськості.