E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Травень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01024, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

Сектор правового забезпеченні відділення НСПП в Хмельницькій області

Хмельницький 16.06Начальником відділення НСПП в Хмельницькій області Тетяною Бабич, на засіданні Хмельницької територіальної тристоронньої соціально-економічної ради, яке відбулося 12.06.2014 року у приміщенні обласної державної адміністрації, презентовано Нову модель вирішення трудових спорів в Україні, розроблену Експертною групою шведсько-українського проекту «Вирішення трудових спорів в Україні».

Серед учасників – представники від облдержадміністрації (перший заступник голови О. Симчишин), Федерації профспілок Хмельницької області (голова Г. Харьковський), Об’єднання організації роботодавців області (голова І. Дунець), керівники відповідних департаментів та управлінь ОДА, територіальних підрозділів органів центральної виконавчої влади та інші.

Під час свого виступу Т. Бабич розповіла про сучасний стан і проблеми існуючою системи вирішення колективних трудових спорів в Україні, окреслила основні напрями, етапи формування та впровадження Нової моделі, а також її базові принципи.

Особливу увагу учасників засідання акцентовано на тому, що метою Нової моделі є формування нового механізму вирішення трудових спорів заснованого на підвищенні ролі та визначенні нового правового статусу організацій профспілок та роботодавців, колективних договорів і угод, органів соціального діалогу (дво- та трьохсторонніх рад) при вирішенні таких спорів, що сприятиме подальшій консолідації зусиль усіх соціальних партнерів при виникненні трудових конфліктів. При цьому, було наголошено на особливостях процедури позасудового та судового вирішення трудових спорів, правових аспектах їх вирішення, зокрема щодо їх розподілу на спори про інтереси та спори про права.

Учасники засідання обговорили основні положення Нової моделі та дійшли висновку, що зараз суспільні відносини як ніколи потребують стабільного розвитку, а отже впровадження нового механізму врегулювання трудових конфліктів є нагальною потребою часу. З метою подальшого напрацювання відповідних пропозицій та рекомендацій сторонам соціального діалогу заплановано проведення нарад, семінарів, засідань круглих сторін за участю фахівців відділення.

Після закінчення виступу Т. Бабич відповіла на численні запитання присутніх.