E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Вересень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01024, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

Омельченко Ольга, завідувач сектора аналітично-інформаційної роботи та прогнозування відділення НСПП в Дніпропетровській області

Дніпропетровськ 26.05Відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області (далі – Відділення НСПП) приділяє велику увагу ознайомленню сторін соціального діалогу з Новою моделлю вирішення трудових спорів в Україні (далі – Нова модель). Проведення відповідних семінарів-нарад заплановано упродовж 2014 року з розподілом учасників на групи чисельністю до 10 осіб. В першу чергу на захід були запрошені трудові арбітри, серед яких є представники профспілок, роботодавців, органів місцевого самоврядування тощо.

У Відділенні НСПП з початку 2014 року було проведено вже три семінари-наради з трудовими арбітрами з метою вивчення та обговорення Нової моделі. Всім їм були підготовлені та надані відповідні методичні матеріали.

Так, 22 травня 2014 року у Відділенні НСПП семінар-нараду було проведено втретє. І в котрий раз питання запровадження ефективного механізму вирішення трудових спорів згідно з європейськими стандартами викликали жваве обговорення.

У своєму виступі начальник Відділення НСПП І.А.Чуб розповів, що при існуючому порядку результат вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) в Україні не завжди є позитивним, виникає також багато складнощів при їх реєстрації. Так, на деяких підприємствах Дніпропетровської області дія розпорядження про реєстрацію колективного трудового спору була призупинена на період судового розгляду, і після цього ніякої діяльності, спрямованої на задоволення вимог найманих працівників, Відділення НСПП вже здійснювати не має можливості, тобто не може посприяти стабілізації стану соціально-трудових відносин там, де це необхідно.

Зараз усі сподівання сторін профспілок і роботодавців спрямовані на впровадження Нової моделі вирішення трудових спорів в Україні, при якій застосовуватимуться спрощені й оперативні позасудові процедури. Цей процес потребує розроблення та прийняття Закону України «Про трудові спори», а також внесення змін до діючих законів.

Начальник Відділення НСПП ознайомив присутніх з принципами та характерними рисами Нової моделі.

Особливо трудових арбітрів зацікавила класифікація трудових спорів за предметом спору – трудові спори про права та трудові спори про інтереси, порядок їх вирішення та те, що виконання рішень трудових арбітражів стане обов’язковим. Також присутні схвально віднеслися до перспектив підвищення ролі та забезпечення інституціональної спроможності Національної служби посередництва і примирення.

За підсумками ознайомлення з Новою моделлю вирішення трудових спорів в Україні арбітри внесли пропозицію щодо найшвидшого впровадження пілотного проекту в окремій адміністративно-територіальній одиниці, щоб можна було скласти кількісний розрахунок необхідних трудових арбітрів, визначитися з тим, чи залишаться трудові арбітри на основному місці роботи або стануть окремими штатними одиницями, а також розробити структуру трудових судів.

Наприкінці семінару-наради всі присутні погодилися з тим, що для досягнення стабілізації стану соціально-трудових відносин на підприємствах України необхідним є запровадження обов’язковості підписання власниками колективних договорів.

На завершення заходу начальник Відділення НСПП І.А.Чуб подякував присутнім за плідну співпрацю та внесення слушних пропозицій, а також висловив загальну надію, що запровадження Нової моделі дасть можливість підвищити рівень соціальної захищеності найманих працівників та забезпечить збільшення потенціалу та організаційних, правових, економічних і кадрових можливостей Національної служби посередництва і примирення в системі вирішення трудових спорів.