E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Вересень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01024, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

Відділення НСПП в Тернопільській області


Тернопіль 21.05Сприяння поліпшенню стану соціально-трудових відносин у трудових колективах підприємств, установ та організацій області, запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів), здійснення посередництва і примирення при вирішенні колективних трудових спорів (конфліктів), забезпечення правового супроводу примирних процедур, прогнозування виникнення колективних трудових спорів (конфліктів), підвищення рівня правової культури сторін соціально-трудових відносин щодо основних положень законодавства про працю та законодавчих і нормативно-правових актів НСПП – основні питання, які були обговоренні під час зустрічі першого заступника голови Тернопільської обласної державної адміністрації І.Б. Крисака з начальником відділення НСПП в Тернопільській області Н.М. Шершньовою.

Упродовж січня-квітня 2014 року відділенням НСПП здійснено комплекс заходів, спрямованих на вирішення 2 колективних трудових спорів (конфліктів) на виробничому рівні, учасниками яких є 119 осіб.

З метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів), проведено заходи на 25 підприємствах області (державної форми власності – 18, комунальної – 2, приватної – 4) із 40 чинниками дестабілізації стану соціально-трудових відносин (укладання або зміни колективного договору, угоди – 2, виконання колективного договору, угоди – 16, невиконання вимог законодавства про працю – 22).

Основними факторами, що призвели до ускладнення стану соціально-трудових відносин на підприємствах області, є: заборгованість із виплати заробітної плати, порушення термінів виплати поточної заробітної плати, низький рівень заробітної плати та невиконання умов колективних договорів. Так, із загальної кількості випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин (25), врегулюванню яких сприяло відділення НСПП, у 24 випадках чинники дестабілізації виникли через заборгованість із виплати заробітної плати.

Окремо було обговорено заходи Відділення, спрямовані на запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) у 16 філіях райавтодорів ДП «Тернопільський облавтодор» ДАК «Автомобільні дороги України», де стан соціально-трудових ускладнився та є соціальне напруження.

Також, під час зустрічі начальник Відділення поінформувала, що для забезпечення більш ефективної роз'яснювальної роботи, наближення її до сторін соціально-трудових відносин у районах і містах Тернопільської області, діє 17 інформаційно-консультаційних центрів НСПП, до роботи в яких залучені арбітри і посередники НСПП, що працюють в цих районах.

Водночас Відділенням здійснюється у повному об’ємі реалізація положень Закону України «Про соціальний діалог в Україні», зокрема станом на 01 травня 2014 року здійснено оцінку відповідності критеріям репрезентативності профспілок та їх об’єднань, організацій роботодавців та їх об’єднань на 9 суб’єктах сторін профспілок та 3 організацій роботодавців області.

На завершення зустрічі сторони підтвердили готовність взаємодіяти і надалі продовжувати здійснювати заходи щодо сприяння зменшенню соціального напруження на підприємствах області, стабілізації та поліпшенню соціально-трудових відносин, запобіганню виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) та їх своєчасного вирішення, створення умов для проведення соціального діалогу в правовому руслі.

http://www.oda.te.gov.ua/main/ua/news/detail/70766.htm