E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01024, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

Колеснікова Н.В., провідний спеціаліст відділення НСПП в Донецькій області

 

08 жовтня 2015 року відбулось чергове засідання Слов`янської міської комісії по погашенню заборгованості із зарплати, забезпечення податкових та інших бюджетних надходжень, страхових внесків до Пенсійного фонду та запобігання неплатоспроможності (далі – Комісія), в якому взяв участь начальник відділення НСПП в Донецькій області (далі – Відділення) Хімчак А.Б.


На порядку денному розглядалось питання щодо стану та динаміки погашення заборгованості із виплати заробітної плати в цілому по місту Слов`янську та, зокрема, на 2-х комунальних підприємствах міста: КП Слов`янської міської ради «Словміськводоканал» та КП «Бюро технічної інвентаризації».


Засідання Комісії проходило під головуванням заступника міського голови, голови Слов`янської міської комісії Сиваша Д.В., який доповів присутнім про ситуацію з виплатою заробітної плати та погашенням заборгованості з неї в цілому по місту Слов`янську, та відмітив, що станом на 01.10.2015 року сума заборгованості із виплати зарплати по місту Слов`янську складає 16,7 млн. грн.


У ході засідання було відмічено, що станом на 01.10.2015 року на КП Слов`янської міської ради «Словміськводоканал» заборгованість із зарплати в порівнянні з початком поточного року зменшено на 57%, а в порівнянні з попереднім місяцем – на 50%. В значній мірі це відбулось за рахунок фінансової допомоги із місцевого бюджету. Адміністрація підприємства планує до кінця поточного року повністю погасити борги перед працівниками та своєчасно виплачувати поточну заробітну плату за рахунок покращення фінансового стану підприємства, для чого вживаються певні заходи, в тому числі по зниженню виробничих витрат за рахунок оптимізації мереж, проведення інформаційної роботи з населенням по доведенню до відома споживачів нових тарифів та проведення роботи з боржниками.


Керівник КП «Бюро технічної інвентаризації» повідомив, що на початок поточного року на підприємстві не було заборгованості із заробітної плати, однак упродовж поточного року вона періодично виникала, проте термін її не перевищував 1 місяць. Виникнення заборгованості було обумовлено несвоєчасними розрахунками замовників за послуги БТІ.


Начальник Відділення Хімчак А.Б. зазначив, що зменшення заборгованості із заробітної плати, в цілому по місту і по окремих підприємствах зокрема, є позитивним моментом. З початку року Відділення сприяє вирішенню колективного трудового спору (конфлікту) на КП Слов`янської міської ради «Словміськводоканал», причинами виникнення якого стали саме вимоги найманих працівників щодо своєчасної виплати поточної зарплати та погашення заборгованості з неї. Завдяки спільно вжитим заходам, виконанню рішення примирної комісії та угоди, згідно якої Слов’янська міська рада взяла на себе зобов’язання, починаючи з липня поточного року, виділяти упродовж трьох місяців із міського бюджету на погашення заборгованості із заробітної плати по 1,9 млн. грн., станом на 01.10.2015 року заборгованість із зарплати на підприємстві повністю погашено.


Однак, як зазначив Хімчак А.Б., у колективному трудовому спорі (конфлікті) залишились невирішеними вимоги стосовно своєчасної виплати поточної заробітної плати та дотримання законодавства з питань охорони праці. Також, Хімчак А.Б. відмітив позитивні моменти у встановленні взаємодії між адміністрацією підприємства та профспілковою організацією, яка направлена на стабілізацію соціального клімату у трудовому колективі.


За підсумками участі в роботі Комісії Хімчак А.Б. провів робочу нараду з фахівцями Відділення, на якій було обговорено отриману на засіданні інформацію для врахування її у подальшій роботі.