E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01024, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

О.І. Петренко - заступник начальника відділення НСПП в Черкаській області - завідувач сектора аналітично-інформаційної роботи та прогнозування

 

8 жовтня 2015 року відбулось засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат (далі – Комісія) під головуванням заступника голови Черкаської ОДА В.В. Коваля, в роботі якого взяли участь міський голова м. Ватутіне, заступник міського голови м. Черкаси, представники Федерації профспілок і об’єднань роботодавців області та начальник відділення НСПП в Черкаській області (далі - Відділення) Станіслав Власенко.


Із доповіддю по першому питанню виступив секретар Комісії О. Шимчук, який зазначив, що станом на 08.10.2015 року заборгованість із виплати заробітної плати склала 28,0млн. грн., з яких 13,2 млн. грн. або 47,1% – на економічно активних підприємствах, надав інші статистичні дані та поінформував про заходи щодо погашення заборгованості. Також, було відзначено, що графіки погашення заборгованості із виплати заробітної плати не виконуються у всіх містах та районах області, а найгірше склався стан справ у м. Черкаси та Лисянському районі.


Під час розгляду другого питання, Комісією було заслухано керівника ДчП «Центрукргеологія» Національної акціонерної компанії «Надра України» (далі – ДП «Центрукргеологія»), яке не отримало цього року державних замовлень та фактично не здійснює виробничу діяльність. Доповідаючи про фінансово-економічний стан підприємства та стан соціально-трудових відносин у трудовому колективі, директор ДП «Центрукргеологія» В. Панченко повідомив, що заборгованість із виплати заробітної плати на підприємстві виникла, перш за все, через відсутність державних замовлень на вишукувальні роботи у 2014 – 2015 роках та невизначеність щодо подальших перспектив роботи підприємства.


Про складний стан соціально-трудових відносин на КП «Черкасиелектротранс» Черкаської міської ради», де існує заборгованість із виплати заробітної плати у сумі 744,7 тис. грн. станом на 25.09.2015 року, доповів директор підприємства П. Кучер. Він поінформував Комісію, що заборгованість виникла через ненадходження з Державного бюджету субвенції у сумі 3,3 млн. грн. Рішенням міської ради підприємству надано фінансову допомогу для погашення заборгованості із заробітної плати у сумі 1,0 млн. грн., але це не дозволило вирішити питання у повному обсязі.


Про фінансовий стан Ватутінського комунального виробничого підприємства «Водоканал», стан соціально-трудових відносин та заходи, що вживаються з метою погашення заборгованості із виплати заробітної плати, доповіли директор підприємства та міський голова м. Ватутіне.


Начальник відділення НСПП в Черкаській області С. Власенко поінформував Комісію про те, що вищезазначені підприємства неодноразово потрапляли в поле зору Відділення та перебували на обліку у зв’язку з ускладненням стану соціально-трудових відносин у трудових колективах. Станом на 08.10.2015 року два підприємства перебувають на обліку Відділення через дестабілізацію стану соціально-трудових відносин, викликану наявною заборгованістю із виплати заробітної плати. Фахівцями Відділення, в межах повноважень, разом з профспілками та керівництвом підприємств проводиться комплекс заходів щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати та стабілізації стану соціально-трудових відносин.


З третього питання Комісією заслухано та взято до уваги інформацію арбітражних керуючих комунального підприємства «Облпаливо» Черкаської обласної ради та закритого акціонерного товариства «Черкаський агротепличний комбінат».


Комісією прийнято рішення про направлення відповідних запитів до Міністерства екології України та Державної фіскальної служби у Черкаській області.


За результатами роботи Комісії, С. Власенко провів робочу нараду та визначив подальші завдання щодо стабілізації стану соціально-трудових відносин у колективах підприємств-боржників. Стосовно товариства з обмеженою відповідальністю «Гадячсир» прийнято рішення про взяття на облік Відділення стану соціально-трудових відносин на зазначеному підприємстві, у зв’язку з виникненням чинника дестабілізації, а саме заборгованості із виплати заробітної плати, яка станом на 25.09.2015 року склала 217,5 тис. грн.