E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01024, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

Колеснікова Н.В., провідний спеціаліст відділення НСПП в Донецькій області

 

На виконання домовленостей про взаємодію, співпрацю та обмін оперативною інформацією про можливе загострення стану соціально-трудових відносин на підприємствах вугільної промисловості та вжиття спільних заходів щодо стабілізації соціального клімату в трудових колективах шахтарів 06 жовтня поточного року начальник відділення НСПП в Донецькій області (далі – Відділення) провів робочу зустріч з заступником директора департаменту розвитку базових галузей промисловості – начальником управління вугільної промисловості Донецької обласної державної адміністрації Тараненко Т.В.


У ході зустрічі співрозмовники обмінялись інформацією про результати виробничої діяльності вугільних підприємств Донецької області, що знаходяться на території, контрольованій українською владою, обсяги фінансування із державного бюджету, стан виплати поточної заробітної плати та погашення заборгованості з неї, а також обговорили причини загострення стану соціально-трудових відносин, які спонукають найманих працівників вдаватися до вирішення спірних питань шляхом проведення акцій соціального протесту та страйків.


Зокрема, Тараненко Т.В. повідомила, що за оперативними даними за 9 місяців поточного року, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, відбулось погіршення всіх виробничих та фінансових показників діяльності підприємств вугільної галузі, в т.ч. обсяги вуглевидобутку та реалізації вугільної продукції зменшились більш ніж на 30%.


Станом на 02.10.2015 року заборгованість із виплати заробітної плати на чотирьох із семи державних вугільних підприємств, що розташовані на території, контрольованій українською владою, становить 75,2 млн. грн.


Складний фінансовий стан вугільних підприємств напряму впливає на порушення строків виплати поточної заробітної плати та існування заборгованості з неї, зазначив Хімчак А.Б. і є основною причиною посилення протестної активності найманих працівників. З початку поточного року, саме з причин несвоєчасної виплати поточної зарплати та наявності заборгованості з неї найманими працівниками ДП «Красноармійськвугілля» м. Димитров та «Селидіввугілля» м. Селидове, «Вугільна компанія «Краснолиманська» м. Роднінське, Красноармійського району та «Шахти «Південнодонбаська № 3 ім. М.С. Сургая» м. Вугледар було проведено 6 акцій соціального протесту та 4 страйки.


На ДП «Красноарміськвугілля» та ДП «Селидіввугілля», відмітив Хімчак А.Б., Відділення сприяє вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів), проведені всі примирні процедури і акції протесту та страйки були проведені з дотриманням положень Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».


Стихійні страйки у ВП «Шахта «Стаханова» та «Шахта «Центральна» ДП «Красноармійськвугілля», «Шахта «Південнодонбаська № 3 ім. М.С.Сургая» та ДП «ВК «Краснолиманська» були проведені з порушенням ст. 17 та ст. 19 Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» в частині не попередження про терміни проведення страйку. З метою запобігання в подальшому порушення законодавства України про вирішення колективних трудових спорів (конфліктів), Відділенням було надано роз`яснення та рекомендації керівникам та головам профспілкових комітетів цих підприємств щодо дій сторін під час проведення акцій соціального протесту та страйків.


На сьогодні, зазначив Хімчак А.Б., через існування заборгованості із виплати заробітної плати, напруження соціального клімату зберігається на всіх підприємствах, наймані працівники яких проводили акції соціального протесту та страйки в поточному році, тому проведення робочих зустрічей та обмін інформацією між Відділенням та управлінням вугільної промисловості Донецької обласної державної адміністрації залишається актуальним і надалі.


За результатами робочої зустрічі з фахівцями Відділення було проведено робочу нараду, інформація доведена до відома та використання в подальшій роботі.