E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01024, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

Н. Карвацька, заступник начальника відділення НСПП в Львівській області – завідувач сектора правового забезпечення

03 березня 2016 року відбулося чергове засідання обласної комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат (далі – Комісія) у якому взяла участь заступник начальника відділення НСПП в Львівській області – завідувач сектора правового забезпечення Н. Карвацька.

На початку засідання Комісії заслухано інформацію про стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах, в установах та організаціях Львівської області.

Так, загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати в області станом на 01.02.2016 становила 111,6 млн. грн. на 111 підприємствах різних форм власності. Повністю ліквідували борг із виплати заробітної плати 13 підприємств області, однак на 27 підприємствах утворилась нова заборгованість. Із загальної суми боргу заборгованість економічно активних підприємств складає 62,1 млн. грн. (55,6%).

Згідно порядку денного на засіданні Комісії поінформували про стан виплати заборгованої заробітної плати представники ТзОВ "Діскавері – Бурове обладнання (Україна)" та ДП "Львівське конструкторське бюро". На зазначених підприємствах виокремлено причини виникнення заборгованості із виплати заробітної плати та визначено заходи, які необхідно вжити для її погашення.

На засіданні Комісії також розглянуто ситуацію зі стану погашення боргів із заробітної плати у ПАТ "Жидачівський целюлозно-паперовий комбінат".

У своєму виступі Н. Карвацька зазначила, що в лютому п. р. НСПП зареєстровано колективний трудовий спір (конфлікт) між первинною профспілковою організацією та ПАТ "Жидачівський целюлозно-паперовий комбінат", предметом якого є вимога найманих працівників щодо погашення заборгованої заробітної плати. На даний час відділення НСПП здійснює заходи щодо утворення сторонами примирної комісії для розгляду та вирішення роботодавцем зазначеної вимоги найманих працівників. Заборгованість із заробітної плати на суму понад 4 млн. грн., що була предметом попереднього колективного трудового спору у ПАТ "Жидачівський целюлозно-паперовий комбінат", виплачена.

По підсумках роботи Комісією прийнято протокольне рішення та визначено конкретні заходи щодо погашення боргів із виплати заробітної плати, у т. ч. і за сприяння органів, представники яких є членами Комісії.

Відділенням НСПП за результатами роботи Комісії взято на облік стан соціально-трудових відносину ТзОВ "Діскавері – Бурове обладнання (Україна)" та ДП "Львівське конструкторське бюро" з метою здійснення заходів щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів).