E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Лютий 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01024, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

О. Спанатій, головний спеціаліст сектора правового забезпечення відділення НСПП в Миколаївській області

 

1603201616 березня 2016 року в рамках Угоди про співпрацю між відділенням НСПП в Миколаївській області (далі – Відділення) та Миколаївською обласною радою профспілок відбулось тридцять третє заняття Громадського університету правових знань (далі – Університет) з профспілковим активом області, арбітрами, посередниками Національної служби посередництва і примирення (далі – НСПП) та працівниками Відділення на тему: "Колективний договір: нове в законодавстві, пропозиції та недоліки при укладанні".

Чергове заняття Університету відкрила заступник голови Миколаївської обласної ради профспілок, арбітр НСПП Л. Онищенко, яка повідомила, що колективні договори в Україні укладались ще до прийняття Закону України "Про колективні договори і угоди". Прийняття Закону у 1993 році сприяло врегулюванню багатьох спірних питань, однак незважаючи на це, і на сьогоднішній день існують деякі непорозуміння в колективно-договірному процесі, саме тому мета проведення заходу – усунення прогалин при проведенні колективних переговорів та укладанні колективних договорів.

Начальник Відділення О. Євченко наголосила на важливості колективного договору для трудового колективу та поінформувала присутніх, що у разі відмови роботодавця від укладання чи виконання колективного договору, наймані працівники мають право звернутись до Відділення для підготовки документів на реєстрацію колективного трудового спору (конфлікту). Це досить дієвий спосіб захисту прав найманих працівників і у практичній діяльності Відділення є позитивний досвід з вирішення колективних трудових спорів (конфліктів), які виникли із вищезазначеного питання.

З інформацією про сутність та законодавче регулювання колективно-договірної роботи виступила головний спеціаліст відділу з соціально-економічних питань Миколаївської обласної ради профспілок М. Баришевська. Доповідач повідомила, що колективний договір є гнучкішим за законодавство, оскільки в ньому узгоджуються інтереси найманих працівників та роботодавця окремого підприємства відповідно до ситуації, яка існує на ньому, та детально охарактеризувала етапи укладення колективного договору.

До слова було запрошено головного спеціаліста відділу трудових відносин управління праці Департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради І. Решетнікову, яка ознайомила присутніх з порядком повідомної реєстрації колективних договорів та звернула увагу на її необхідність, навела статистичні дані щодо кількості зареєстрованих колективних договорів по місту Миколаєву.

Тема заняття дуже зацікавила всіх присутніх і тому після виступів представники профспілкового активу області, позаштатних інституцій НСПП активно ставили запитання доповідачам, і з’ясовували незрозумілі для себе моменти.

На завершення заходу учасникам було запропоновано вирішити ситуації, пов’язані з порядком укладання колективних договорів. Результат показав, що інформація, отримана на занятті Університету, була добре засвоєна, і присутні правильно розв’язали поставлені перед ними завдання.