E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Лютий 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01024, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

Н. Колеснікова, провідний спеціаліст відділення НСПП в Донецькій області

 

01 квітня 2016 року відбулось засідання колегії Донецької обласної державної адміністрації (далі – Донецька ОДА), в якому взяли участь міські голови, голови райдержадміністрацій, начальники структурних підрозділів Донецької ОДА, начальники територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, в тому числі і начальник відділення НСПП в Донецькій області (далі – Відділення) А. Хімчак.

На колегії були розглянуті питання щодо виконання Програми економічного і соціального розвитку Донецької області на 2015 рік, проект Програми економічного і соціального розвитку Донецької області на 2016 рік, проект «Регіональної програми з відшкодування частини відсотків за кредитами, залученими на заходи з енергозбереження та підвищення енергоефективності для населення Донецької області на 2016-2018 роки» та інші питання.

Відкрив засідання колегії О. Свинаренко, директор Департаменту економіки Донецької ОДА, який доповів про стан виконання Програми на 2015 рік, про досягнення та недоліки в роботі, хоча в цілому Програма дозволила забезпечити функціонування соціально-економічної системи регіону в умовах проведення антитерористичної операції,підтримати життєзабезпечення населених пунктів, у тому числі тих, що наближені до лінії зіткнення, а також створити підґрунтя для відновлення інфраструктурних об’єктів; впровадження структурних змін шляхом підтримки малого та середнього бізнесу; децентралізації та сприяння створенню спроможних територіальних громад.

У 2015 році позначились певні позитивні зрушення за окремими напрямами розвитку фінансової системи та соціальної сфери регіону. Впровадження в області бюджетної децентралізації сприяло збільшенню надходжень до місцевих бюджетів області. Податки, збори та інші обов'язкові платежі до місцевих бюджетів у порівнянні з 2014 роком збільшилися на 21,7% і склали 15,2 млрд. грн. (104,8% до уточнених річних призначень). Середньомісячна заробітна плата працівників зросла на 29,1% та склала 4980 грн., хоча рівень реальної заробітної плати (з урахуванням інфляції та сплачених податків) знизився на 10,4%. Заборгованість із виплати заробітної плати станом на 01.01.2016 склала 360,6 млн. грн., що на 3,2 млн. грн. або на 0,9% менше, ніж на початок 2015 року. У рамках реалізації заходів Програми упродовж року вирішені питання підтримки функціонування соціальних закладів у сферах освіти, охорони здоров’я, фізичної культури та спорту, забезпечено стимулювання економічного та соціального розвитку на місцевому рівні за рахунок субвенції з обласного бюджету бюджетам міст і районів на соціально-економічний розвиток.

Головною метою проекту Програми економічного і соціального розвитку Донецької області на 2016 рік, зазначив О. Свинаренко, є сприяння розвитку регіону шляхом відновлення інфраструктури та системи надання соціальних послуг населенню, у тому числі внутрішньо переміщеним особам, створення сприятливих умов для бізнесу, максимального використання потенціалу місцевих громад та зміцнення безпеки життєдіяльності територій. Реалізація Програми спрямована на відновлення стабільності в сфері матеріального виробництва та збереження належного рівня соціальної захищеності населення. Фінансування заходів Програми буде здійснюватись за рахунок бюджетних коштів державного та місцевого рівнів, а також шляхом залучення ресурсів підприємств та інвесторів.

У промисловому комплексі області передбачаються заходи з поступового відновлення виробничого потенціалу підприємств, пошуку нових ринків збуту, що дозволить збільшити обсяги виробництва продукції, продовжиться реалізація заходів щодо соціального захисту населення, підвищення життєвого рівня, в тому числі і за рахунок зростання заробітної плати.

Проектом Програми на 2016 рік передбачено відновлення суспільно-політичної, економічної та соціальної стабільності в області на що, в тому числі, направлені пропозиції Відділення, які вже декілька років поспіль вносяться до Програми економічного і соціального розвитку Донецької області щодо:

1. Сприяння проведенню соціального діалогу, функціонування тристоронніх соціально-економічних рад та укладення територіальних угод у містах та районах області.

2. Організація проведення семінарів, нарад, зустрічей, круглих столів, інших заходів з питань соціально-трудових відносин з метою своєчасного їх розв’язання та попередження їх негативних наслідків.

3. Забезпечення проведення попереджувальних заходів щодо виникнення колективних трудових спорів (конфліктів) та акцій соціального протесту.

4. Сприяння вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів).

5. Проведення роботи щодо прогнозування можливих змін соціально-трудових відносин, виникнення колективних трудових спорів (конфліктів) та протестних дій найманих працівників.

6. Здійснення заходів та примирних процедур щодо припинення страйків та акцій соціального протесту в разі їх проведення на підприємствах міст і районів області.

Виконання в повному обсязі всіх запланованих у Програмі заходів, у тому числі і запропонованих Відділенням, забезпечить розвиток соціального діалогу та соціальну стабільність в Донецькій області, підвищить рівень та якість життя населення області, що є пріоритетним для всіх гілок влади.