E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Лютий 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01024, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

А. Коноваленко, завідувач сектора аналітично-інформаційної роботи та прогнозування відділення НСПП в Кіровоградській області

01 квітня 2016 року начальник відділення НСПП в Кіровоградській області (далі – Відділення) М. Рішняк взяв участь у засіданні обласної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення (далі – Робоча група).

05042016Заступник голови Кіровоградської обласної державної адміністрації С. Лобанова акцентувала увагу членів обласної робочої групи, учасників засідання, керівників робочих груп міст та районів області, зокрема Знам’янського, Маловисківського, Світловодського районів та м. Світловодськ, на необхідності вжиття більш дієвих заходів, спрямованих на легалізацію виплати заробітної плати та «тіньової» зайнятості населення, забезпечення виплати заробітної плати згідно із встановленим державою мінімальним рівнем.

 

О. Берестовенко, заступник начальника головного управління Державної фіскальної служби, зазначила, що нелегальна виплата заробітної плати та «тіньова» зайнятість населення, виплата заробітної плати у розмірі меншому встановленого державою мінімального рівня та низька середня заробітна плата порушують не тільки нормальне функціонування відносин у сфері праці, а й мають негативні наслідки щодо наповнення бюджетів усіх рівнів.

Ю. Шарпінський, перший заступник начальника головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області, поінформував учасників засідання про те, що такі явища справляють негативний вплив на рівень наповнення пенсійного фонду та пенсійне забезпечення громадян.

О. Харченко, заступник начальника управління Держпраці у Кіровоградській області, зупинилась на питаннях дотримання прав найманих працівників. Вона зазначила, що винесені на обговорення проблеми суттєво впливають на стан забезпечення трудових та соціально-економічних прав та інтересів найманих працівників і є предметом повсякденної уваги спеціалістів управління, які в межах компетенції активно співпрацюють з усіма територіальними робочими групами.

О. Догаров, директор департаменту соціального захисту населення Кіровоградської обласної державної адміністрації, звернув увагу на соціальні аспекти обговорюваних проблем та висловив думку щодо необхідності об’єднання зусиль органів влади, роботодавців, профспілок, громадськості, спрямованих на викорінення таких явищ у сфері праці області та необхідності розгортання широкої інформаційно-розяснювальної роботи, посилення відповідальності керівників територій за цей напрям роботи.

М. Рішняк, звернув увагу учасників засідання на тому, що «тіньова» зайнятість населення має наслідком повну правову незахищеність працівників, є джерелом виникнення колективних трудових спорів (конфліктів), стихійних страйків та акцій соціального протесту. Начальник Відділення зазначив, що відсутність між найманими працівниками і роботодавцем офіційних трудових відносин, юридично не оформлених трудовими договорами, позбавляє працівників права на вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) у правовому полі. Колективні трудові спори (конфлікти), за таких умов не набувають офіційного характеру, а тому залишаються поза компетенції органів державної влади, органів місцевого самоврядування, Національної служби посередництва і примирення, що суттєво ускладнює діяльність із сприяння вирішенню таких спорів. При цьому, наймані працівники, як правило, не є членами профспілок, а тому позбавлені права на захист своїх прав та інтересів профспілками. Саме тому проблема легалізації «нелегальних» трудових відносин набуває високої актуальності та вимагає об’єднання зусиль усіх причетних до цієї важливої справи.

Результати участі у роботі обласної робочої групи обговорені у Відділенні з метою врахування їх у подальшій роботі.