E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Лютий 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01024, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

Ю. Грушевич, головний спеціаліст відділення НСПП в Сумській області

0504201614 квітня 2016 року відбулось спільне засідання Сумської регіональної тристоронньої соціально-економічної ради та тимчасової комісії з питань погашення заборгованості з виплати заробітної плати, стипендій та інших соціальних виплат, на яке було запрошено начальника відділення НСПП в Сумській області (далі – Відділення) О. Пирогова.

На засіданні слухали інформацію про хід виконання у 2015 році Регіональної угоди між Сумською обласною державною адміністрацією, Сумською обласною організацією роботодавців «Сумський регіон» та обласною радою профспілок; розглядали питання погашення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах області; затвердження плану роботи Сумської регіональної тристоронньої соціально-економічної ради на 2016 рік; про зміни у складі сторони профспілок, сторони роботодавців, сторони органів влади Сумської регіональної тристоронньої соціально-економічної ради.

За інформацією директора Департаменту соціального захисту населення Сумської ОДА станом на 01.01.2016 заборгованість із виплати заробітної плати 59 суб’єктів господарювання Сумщини складає 84,9 млн. грн., що на 13 млн. грн. більше відносно минулого року.

Найбільшу заборгованість із виплати заробітної плати серед підприємств-банкрутів мають ВАТ «SELMI» (30,6 % від загального боргу в області) та ПАТ «Центроліт» (12,6 % боргу), серед економічно активних підприємств – ПАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання» (61 % від заборгованості економічно активних підприємств або 28,3 % загального боргу області).

Начальник Управління Держпраці у Сумській області Ю. Семеног нагадав про зміни, затверджені Кабінетом Міністрів України, до Кодексу законів України про працю щодо порядку накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення. Наразі відповідальність у вигляді штрафу несуть не лише керівники, а й саме підприємство.

Наприклад, за порушення встановлених строків виплати заробітної плати більше, ніж за один місяць або виплати зарплати у неповному обсязі, сума штрафу сягає трикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення. За недотримання ж мінімальних державних гарантій в оплаті праці – у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного найманого працівника щодо якого скоєно порушення.

У своїй промові начальник Відділення О. Пирогов черговий раз нагадав про основні положення Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» та стан соціально-трудових відносин у трудових колективах області.

На засіданні обговорювались питання виявлення фактів «тіньової зайнятості» та забезпечення відповідного інформування Сумської регіональної тристоронньої соціально-економічної ради.

За результатами засідання ради було вирішено підготувати листи для вжиття заходів стосовно несвоєчасної виплати заробітної плати, ліквідації заборгованості та недопущення її виникнення в подальшому найманим працівникам ДП «Сумський облавтодор» та Кролевецьке учбово-виробниче підприємство УТОС. Рекомендовано провести організаційну роботу з арбітражними керуючими щодо укладення графіків погашення заборгованості на підприємствах-банкрутах та тих, що знаходяться в процедурі банкрутства.