E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Лютий 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01024, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

 

Д. Культін, головний спеціаліст відділення НСПП в Рівненській області

riv28032017Відділення НСПП в Рівненській області (далі – Відділення) в межах визначених повноважень постійно здійснює взаємодію із місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, об’єднаннями та організаціями профспілок і роботодавців області, бере участь у проведених ними нарад-семінарів, «круглих столів», конференцій, засідань тристоронніх рад. Така взаємодія сприяє поліпшенню стану соціально-трудових відносин в трудових колективах підприємств, установ, організацій, здійсненню заходів із запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) чи сприяння їх вирішенню, зменшенню протестних настроїв найманих працівників тощо. 

 24 березня 2017 року відбулось засідання територіальної тристоронньої соціально-економічної ради Рівненської області під головуванням Боярчука Володимира Васильовича, голови Об’єднання організацій роботодавців Рівненської області.

У засіданні ради взяли участь її співголови – заступник голови Рівненської обласної державної адміністрації Ігор Тимошенко, заступник Федерації профспілок області Марія Рожко, а також начальник Відділення Микола Красько, заступник голови Рівненської обласної ради Олексій Бучинський, заступник начальника Відділення Тетяна Фокіна, представники об’єднань та організацій профспілок і роботодавців, засобів масової інформації та громадськості.

На засідання ради розглянуто хід виконання у 2016 році територіальної угоди між Рівненською обласною державною адміністрацією, обласною радою, об’єднанням організацій роботодавців області та Федерацією профспілок області з соціально-економічних питань на 2015-2017 роки та внесення змін і доповнень до неї.

У ході обговорення порядку денного на засіданні ради виступив начальник Відділення Микола Красько, який поінформував членів ради про стан соціально-трудових відносин в трудових колективах підприємств, установ, організацій області та повідомив, що за результатами роботи за 2016-2017 роки були визнані репрезентативними на територіальному рівні Федерація професійних спілок Рівненської області та Об’єднання організацій роботодавців Рівненської області, які є учасниками тристоронньої ради з правом підпису. Відділенням були видані цим організаціях відповідні Свідоцтва для участі у колективних переговорах та підписання територіальних угод.

Стан соціально-трудових відносин на підприємствах, в установах організаціях Рівненської області сьогодні на перший погляд залишається контрольованим і стабільним. Проте, як показує аналіз, існує багато прихованих конфліктів, які пов’язані передусім із існуванням заборгованості із виплати заробітної плати, несвоєчасною її виплатою, масовим вивільненням працюючих. Зокрема, через значне зростання заборгованості із виплати заробітної плати, у трудових колективах ПАТ «Рівнеазот» міста Рівного, Кузнецовського міського комунального підприємства міста Вараша, ПрАТ «Рівнеліфт» міста Рівного є передумови для погіршення стану соціально-трудових відносин. Службою постійно відстежується ситуація на вказаних підприємствах з метою попередження розростання конфліктів та надаються відповідні консультації сторонам соціально-трудових відносин. Також є труднощі із запровадженням територіальної реформи з укрупнення громад, внаслідок чого існують загрози втрати роботи для працівників, зайнятих в бюджетній сфері.

Тому на даний час актуальності набуває питання врегулювання розбіжностей між сторонами соціально-трудових відносин шляхом вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) та здійснення подальших примірних процедур, які дозволять за столом переговорів знайти компромісні рішення та знизити градус соціальної напруги в трудовому колективі.

Враховуючи сьогоднішню практику роботи, Відділенням внесено пропозицію включити до територіальної угоди пункт 8.17 "Запобігати виникненню колективних трудових спорів (конфліктів), не допускати випадків ухилення розгляду, врегулювання та реєстрації їх з боку роботодавців", як того вимагає Закон України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)", яку членами тристоронньої ради підтримано одностайно.

Територіальна тристороння соціально-економічна рада вирішила продовжити напрацювання спільних дій по виконанню територіальної угоди у 2017 році, а також домогтись погашення в повному обсязі заборгованості із виплати заробітної плати. Також члени ради в поточному році будуть надавати практичну та методичну допомогу учасникам соціального діалогу з питань укладання колективних договорів та здійснення заходів щодо забезпечення їх виконання тощо.

Членами ради відмічено, що активна і послідовна позиція Відділення по посередництву між конфліктуючими сторонами сприяє налагодженню діалогу між ними та спрямуванню вирішення питань у цивілізоване русло.