E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01024, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

 

О. Бубнова, головний спеціаліст відділення НСПП в Одеській області

od310320171У рамках Угоди про співпрацю між Федерацією профспілок Одеської області та відділенням НСПП в Одеській області (далі – Відділення), з метою попередження виникненню конфліктних ситуацій на підприємствах області, підвищення рівня правової культури з питань застосування колективних форм захисту трудових прав і соціально-економічних інтересів, начальником Відділення О. Шрамковим 29 березня 2017 року взято участь у семінарі з профспілковим активом області на тему: «Колективно-договірне регулювання у сучасних умовах».

Відкрив семінар голова Федерації профспілок Одеської області В. Буратинський. Він підвів підсумки колективно-договірної роботи у 2016 році, зосередивши увагу присутніх на основних показниках укладення та виконання колективних договорів в області, підкреслив значення колективного договору для забезпечення балансу інтересів сторін соціального діалогу та закликав присутніх активізувати колдоговірну кампанію у 2017 році.

Надалі слово взяла П. Накул, завідуюча відділом з соціально-економічних питань та правового захисту Федерації профспілок Одеської області, трудовий арбітр НСПП. У своєму виступі П. Нагул розкрила основні моменти, які слід враховувати при підготовці проекту колективного договору. Вона надала роз’яснення про внесення змін до деяких законодавчих актів з питань оплати праці. А саме, 01.01.2017 року набули чинності зміни, внесені до КЗпП України та Закону України «Про оплату праці» Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» № 1774-VШ від 06.12.2016 року. Доповідач висвітлила зміни щодо поняття «мінімальна заробітна плата», а також щодо системи оплати праці. Особлива увага була приділена питанню гарантії забезпечення мінімальної заробітної плати.

Начальник відділу охорони праці Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради Н. Прокопець поінформувала присутніх про порядок реєстрації колективних договорів.

Заступник начальника відділення Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань в Одеській області Н. Самойленко ознайомила учасників заходу з порядком призначення та розмірами виплат потерпілим внаслідок нещасного випадку на виробництві.od310320172

Тема виступу начальника Відділення О. Шрамкова: «Попередження виникненню колективних трудових спорів (конфліктів)». Він повідомив про результати діяльності Відділення щодо запобігання виникненню та сприяння вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів) за минулий рік. Навів приклади, коли конфліктні ситуації на підприємствах виникали з приводу укладення чи зміни колективного договору або виконання його положень.

О. Шрамков підкреслив, що для уникнення колективних трудових спорів (конфліктів) на підприємствах з вищезазначених питань, потрібно чітко додержуватись встановленої чинним законодавством послідовності укладення колективного договору, дотримуватись прийнятих зобов’язань з метою регулювання виробничих, трудових та соціально-економічних відносин на підприємствах.

od310320173Також О. Шрамков поінформував про результати проведення Відділенням оцінки відповідності критеріям репрезентативності суб’єктів сторін профспілок та організацій роботодавців. Він відповів на запитання присутніх стосовно процедури підтвердження репрезентативності відповідно до Порядку оцінки відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності суб’єктів сторін профспілок та організацій роботодавців.