E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01024, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

 

Ю. Демченко, головний спеціаліст відділення НСПП в Чернігівській області

cher3103201729 березня 2017 року заступник начальника відділення НСПП в Чернігівській області (далі – Відділення) М. Максименко взяла участь у спільному засіданні обласної комісії з питань погашення заборгованості з виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат (далі – Комісія) та обласних робочих груп з питань легалізації заробітної плати й зайнятості населення та із забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці. Робота здійснювалась під головуванням керівника апарату – заступника голови облдержадміністрації Н. Романової.

Питання, які розглядались на засіданні стосувались дотримання законодавчих норм щодо впровадження збільшеного мінімального розміру заробітної плати та своєчасної її виплати, легалізації зайнятості, і звичайно погашення боргів, які лягли в основу комплексного реформування оплати праці та запровадження європейських стандартів у сфері соціально-трудових відносин.

Повідомлено, що органами державної влади спрямовано роботу в межах наділених повноважень для виконання завдань, поставлених Урядом. Зокрема, проводиться широка роз’яснювальна робота серед роботодавців і населення з реалізації законодавства про працю, в т. ч. нововведення в зв’язку з встановленням мінімальної заробітної плати на рівні 3200 гривень.

Загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати найманим працівникам 26-ти підприємств, установ та організацій області впродовж лютого поточного року зменшилася на 0,4 млн. грн. або на на 3,4% та становила 11,2 млн. грн. Більше половини – 6,7 млн. грн. або 59,5% не виплачено працівникам 14 економічно активних підприємств.

Недостатньо ефективною залишається робота з прискорення ліквідації заборгованості із виплати заробітної плати у містах обласного підпорядкування, де сконцентровано близько 83% боргів: м. Чернігова – 7,7 млн. грн. (68,3% від загальної суми боргу), м. Ніжина – 0,9 млн. грн. (8,3%), м. Прилуки – 0,6 млн. грн. (5,0%), м. Н.-Сіверський – 0,2 млн. грн. (1,7%).

На початок цього року відсутня заборгованість у 17-ти районах області: Бахмацькому, Борзнянському, Городнянському, Ічнянському, Козелецькому, Коропському, Корюківському, Куликівському, Ніжинському, Н.-Сіверському, Носівському, Прилуцькому, Семенівському, Сновському, Сосницькому, Срібнянському, Талалаївському. Не мають борги із виплати заробітної плати працівники економічно активних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій, що фінансуються за рахунок місцевого та державного бюджетів.

Станом на 1 березня п. р. єдиним боржником серед комунальних підприємств залишається КП «Прилукижитлобуд» Прилуцької міської ради (Відділення здійснює заходи щодо запобігання виникненню колективного трудового спору (конфлікту)).

За даними Держстату в загальному рейтингу по Україні за темпами погашення заборгованості із виплати заробітної плати на 1 березня до показника на початок цього року область посіла 3 місце, а до попереднього місяця – 7 місце.

Підсумовуючи результати засідання головуючою зазначено, що керівникам міськвиконкомів, районних державних адміністрацій в першу чергу необхідно: забезпечити ефективну роботу територіальних робочих груп з легалізації зайнятості населення, реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання законодавства в частині мінімальної заробітної плати; сприяти підвищенню соціальної відповідальності роботодавців за використання робочої сили, створенню належних умов та гідної оплати праці в межах фінансових можливостей з додержанням норм трудового законодавства.

Підкреслила, що питання своєчасної виплати заробітної плати найманим працівникам та погашення її заборгованості є одним з першочергових напрямів роботи в діяльності органів влади всіх ланок. До цього має бути докладено максимум зусиль кожним на своїй ділянці роботи.

За результами розглянутих на Комісії питань було ознайомлено працівників Відділення з метою врахування висновків та їх використання під час здійснення моніторингу на проблемних підприємствах-боржниках області, спрямованого на сприяння поліпшенню стану соціально-трудових відносин.