E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01024, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

 

Д. Культін, головний спеціаліст відділення НСПП в Рівненській області

riv0304201731 березня 2017 року проведене чергове засідання обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат під головуванням першого заступника Рівненської обласної державної адміністрації Ю.Приварського.

У засіданні взяли участь керівники департаментів та управлінь Рівненської ОДА, територіальних управлінь та інспекцій органів виконавчої влади, Федерації професійних спілок Рівненської області, органів статистики, тощо. Також у засіданні комісії взяла участь заступник начальника відділення НСПП в Рівненській області (далі – Відділення) Т. Фокіна.

На засіданні комісії була заслухана інформація першого заступника голови Рівненської ОДА Ю. Приварського про стан погашення заборгованості із заробітної плати станом на 01 березня 2017 року.

Зокрема, він повідомив, що за статистичними даними загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати на 01.03.2017 складає 22,3 млн. грн., що у чотири рази більше, ніж на 01 січня 2017 року. За березень 2017 року заборгованість із виплати заробітної плати збільшилась у три рази.

Значне зростання заборгованості із виплати заробітної плати пов’язане із виникненням заборгованості із виплати заробітної плати у ПАТ «Рівнеазот» в сумі 14,7 млн. грн. та в Кузнецовському міському комунальному підприємстві в сумі 2,5 млн. грн.

За останніми даними Державної служби статистики України станом на 01.03.2017 Рівненська область по сумі невиплаченої заробітної плати посідає одинадцяте місце. Борг області в структурі загальної заборгованості із виплати заробітної плати по Україні складає 1,12%.

Станом на 01 березня 2017 року заборгованість із виплати заробітної плати налічується на 11 підприємствах-боржниках, із них – 6, це економічно-активні підприємства та 5 підприємств банкрутів. Відсутня заборгованість із заробітної плати в 13 із 16 районів області, а також у 2 містах обласного підпорядкування.

Із звітами на засіданні комісії виступили керівники підприємств, де існує заборгованість із виплати заробітної плати, а саме: ДП «Рівненський автомобільний ремонтний завод» міста Рівного та ПрАТ «Рівнеліфт» міста Рівного, Кузнецовське міське комунальне підприємство.

Також на засіданні комісії заступник начальника Відділення Т. Фокіна поінформувала присутніх про те, що в березні 2017 року виник колективний трудовий спір (конфлікт) на ДП «Рівненський автомобільний ремонтний завод» міста Рівного, де вимога найманих працівників стосувалась погашення заборгованості із виплати заробітної плати. Оскільки рахунки підприємства заблоковані, заслухавши інформацію заступника начальника Відділення Т. Фокіної, головою обласної тимчасової комісії Ю. Приварським було надано доручення відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Рівненській області щодо активізації роботи у перерахуванні коштів ДП «Рівненський автомобільний ремонтний завод» для погашення заборгованості із виплати заробітної плати найманим працівникам.

За результатами проведеного засідання прийняті відповідні рішення, які, зокрема, передбачають посилення роботи із погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах, в установах, організаціях області.

Після закінчення роботи комісії у Відділенні було проведено робочу нараду, на якій було обговорено план подальших заходів із сприяння вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів), запобігання їх виникненню на підприємствах, установах, організаціях області, де існує заборгованість із виплати заробітної плати найманим працівникам.