E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Жовтень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01024, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

    28 лютого 2019 року відділення НСПП в Кіровоградській області (далі - Відділення) взяло участь у VI засіданні Ради Федерації професійних спілок Кіровоградської області (далі – Рада ФПО) на тему: «Про реалізацію стратегічних напрямів діяльності ФПО на 2014-2019 роки щодо розвитку соціального діалогу».

  Засідання проходило під головуванням О. Терлецької, заступника голови Федерації професійних спілок Кіровоградської області та за участю: О. Саінсуса, генерального директора Кіровоградського обласного об’єднання організацій роботодавців, О. Дігтяря, начальника управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Кіровоградській області, Б. Стояна, заступника директора Кіровоградського обласного центру зайнятості, О. Хіміч, начальника відділу з питань експертизи умов праці Управління Держпраці у Кіровоградській області, Л. Прохоренко, завідуючої сектором методології та організації роботи з обслуговування громадян управління пенсійного забезпечення Головного управління Пенсійного фонду України у Кіровоградській області, голів обласних та первинних профспілкових організацій, ЗМІ та ін.

  О. Терлецька зазначила, що упродовж 2018 року, реалізуючи стратегічні напрями діяльності на 2017-2019 роки, головна увага ФПО була зосереджена на недопущенні безробіття, забезпечення конституційного права працівників на отримання своєчасної і в повному розмірі заробітної плати, створення безпечних і нешкідливих умов праці, актуалізації соціального діалогу на територіальному рівні. Одним із головних пріоритетів своєї діяльності було визначено розвиток та поглиблення соціального діалогу з органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, об’єднаннями роботодавців та їх членських організацій у захисті соціально-економічних прав та інтересів членів профспілок.

   Звернула увагу на те, що розвитку соціального діалогу сприяє робота тристоронньої соціально-економічної ради. Так, у 2018 році було проведено 4 засідання та розглянуто 14 питань, які стосуються проблем розвитку області.

     Основні з них про:

- перспективи реформування галузі охорони здоров’я у 2019 році;

- заходи, які застосовуються в області щодо виявлення фактів, використання праці неоформлених працівників;

- розвиток соціального діалогу в умовах децентралізації;

- стан вирішення питання зайнятості зареєстрованих безробітних;

- Програму економічного та соціального розвитку Кіровоградської області на 2019 рік.

  Як приклад розвитку конструктивного соціального діалогу наведено налагоджену співпрацю з відділенням Національної служби посередництва і примирення у Кіровоградській області, зокрема, шляхом проведення спільних засідань щодо вирішення проблем порушення трудових прав найманих працівників, запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів).

    До слова запрошувалися А. Орішко, голова Долинської районної профспілкової організації працівників агропромислового комплексу, В. Федотов, голова Кіровоградської обласної профспілкової організації працівників державних установ, З. Багнюк, голова первинної організації профспілки працівників металургійної і гірничодобувної промисловості України державного підприємства «Дирекція Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд», які зазначили, що найбільш результативною формою соціального діалогу залишається укладання і виконання колективних договорів, під захистом яких перебуває 158 тисяч працівників або 88,5 % працюючих Кіровоградщини. Основними завданнями колдоговірної роботи на 2019 рік виступаючі визначили забезпечення продуктивної зайнятості, недопущення масових звільнень, а в разі їх виникнення - соціальної підтримки працівників, які попереджені про наступне звільнення.

    С. Петров, виконуючий обов’язки голови обласної організації профспілки працівників освіти і науки України, зазначив, що завдяки взаємодії з органами соціального діалогу - Кіровоградською обласною радою, Кіровоградською обласною державною адміністрацією, відділенням НСПП в Кіровоградській області, вдалось забезпечити соціальні гарантії педагогічним працівникам області, склався конструктивний соціальний діалог між органами виконавчої влади та відповідними обласними організаціями профспілок.

    О. Саінсус, генеральний директор Кіровоградського обласного об’єднання організацій роботодавців зазначив, що у листопаді 2018 року між ФПУ та Федерацією роботодавців України підписано Меморандум про спільні зусилля щодо забезпечення прав працівників, зокрема про підвищення рівня оплати праці та її частки у собівартості виробленої продукції з метою її наближення до європейських стандартів, збереження та розвиток трудового потенціалу, в подальшому сприятиме покращенню стану соціально-трудових відносин з найманими працівниками.

     Запрошені до слова у своїх виступах, визнаючи існуючі проблеми у захисті соціально-економічних прав та інтересів членів профспілок, закликали організації профспілок до більш активної співпраці та вирішення проблемних питань шляхом соціального діалогу. Висловили готовність до взаємодії із усіма суб’єктами соціального діалогу та Відділенням в тому числі.

      Питання підняті на засіданні Ради ФПО та отримана інформація обговоренні у Відділенні, з метою врахування у подальшій діяльності.